Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Reklama

Policjanci znaleźli sprawcę potrącenia rowerzysty

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 18 grudnia 2020 06:00

Zatrzymany mężczyzna21 listopada w Turowie, nieznany wówczas sprawca potrącił jadącego rowerem 67-latka i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Lublina.

Radzyńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania. Kryminalni ustalili prawdopodobną markę oraz typ samochodu, którym poruszał się sprawca. Weryfikując posiadane informacje, dotarli do 33-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

Mundurowym swoją zachowanie tłumaczył spanikowaniem w chwili zdarzenia. Bał się również zwolnienia z pracy, gdyby wyszło na jaw, że spowodował wypadek.

W trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszedł również fakt, że w dostawczym mercedesie uszkodzeniu uległo lusterko wsteczne, które 33-latek wymienił na własny koszt.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo zwiększoną o połowę.

Samochód, którym potrącono 67-latka

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.