Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Reklama

Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 grudnia 2020 06:00

51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmiePonad 2 promile alkoholu miał w organizmie 51-latek, który w takim stanie wsiadł za kierownicę osobowej mazdy.

W poniedziałek około godziny 18:40 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do zaparkowanej mazdy i usiłuje odjechać.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci, podszedł do nich młody mężczyzna, oświadczając, że to on wezwał Policję. Dodał, że na parkingu przed blokiem widział mężczyznę będącego pod działaniem alkoholu, który wsiadł do zaparkowanego samochodu, a następnie uruchomił auto i zaczał cofać z miejsca parkingowego.

Widząc tą sytuację bez wahania zareagował. Podbiegł do samochodu od strony pasażera, otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.

Kierującym osobową mazdą okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcęJoeyBarton87 2020-12-16 16:07
Brawo dla Ciebie bohaterze, miałeś odwagę. Ten człowiek mógł kogoś zabić. Dzięki za reakcję.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.