Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2021 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 06.-08.08.2021 image
Repertuar Kina Oranżeria 06.-08.08.2021, 06.08.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wiózł ludzi mimo zakazu kierowania pojazdami

Mariusz Szczygieł   
sobota, 10 października 2020 09:42

Renault już na lawecieMa 6-krotny zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to wiózł ludzi. O 3 więcej niż dopuszcza prawo.

Jak informuje Policja, radzyńska drogówka w Zbulitowie Dużym zatrzymała do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, który posiadał uszkodzenie przedniej części pojazdu. W trakcie kontroli okazało się, że zgodnie z dowodem rejestracyjnym w tym samochodzie może być przewożonych maksymalnie 9 osób, a 32-letni mieszkaniec gminy Drelów przewoził ich 12. Kierujący poinformował też policjantów, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za przewożenie większej liczby osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym, 32-latek został ukarany mandatem karnym. Za złamanie zakazu sądowego stanie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny za uszkodzenia pojazdu, a samochód został odholowany na parking strzeżony.

Renault już na lawecie

 

Komentarze  

 
#1 RE: Wiózł ludzi mimo zakazu kierowania pojazdamiODIN 2020-10-10 14:28
Gość powinien siedzieć od drugiego zakazu ale nie sam tylko w towarzystwie tych sędziów którzy wydali następne zakazy zamiast wsadzic go za kraty.
 
 
#2 RE: Wiózł ludzi mimo zakazu kierowania pojazdamipanter 2020-10-10 18:17
Dokładnie tak jak ODIN napisał. Człowiek powinien trafić do więzienia razem z sędziami, którzy od drugiego wyroku powielali zakazy. Może wtedy nastałaby jakaś sprawiedliwość. Interesujące jest to, czy sędziowie nie byli skorumpowani w chwili wydawania wyroku.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.