Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 września 2020 imieniny: Konstancji, Januarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Stok. Figurował w SIS, wpadł bo przekroczył prędkość

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Woszczak   
środa, 08 stycznia 2020 15:30

PolicjaMundurowi podczas akcji kaskadowy pomiar prędkości, która odbywała sie  wczoraj w całej Polsce zatrzymali do kontroli samochód na DK 63 w miejscowości Stok, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość.

Osobowym audi kierował 42-latek mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Podczas sprawdzania kierującego w systemach informatycznych policji, policjanci ustalili, że mężczyzna z którym rozmawiają jest  ścigany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Podejrzewany jest o dokonanie, w czasie swojego pobytu w Niemczech, szeregu przestępstw przeciwko osobie. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd Okręgowy w Lublinie.

System Informacyjny Schengen jest instrumentem walki z przestępczością oraz nielegalną migracją. Dane w nim zawarte wykorzystywane są podczas kontroli policyjnej, granicznej, celnej oraz przy wydawaniu wiz i zezwoleń na pobyt, w stosunku do obywateli krajów trzecich. Dzięki temu systemowi polskie organa ścigania i wymiar sprawiedliwości mają stały dostęp do informacji o przestępcach zatrzymywanych w innych krajach, co zwiększa szanse na sprowadzanie i ukaranie tych, którzy uciekli za granicę. System działa również w drugą stronę. Osoby, które popełniły przestępstwo poza granicami Polski, są zatrzymywane na terenie naszego kraju.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.