Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 marca 2019 imieniny: Bogusława, Katarzyny

Już niedługo

Wystawa Rysunku i Malarstwa image
Wystawa Rysunku i Malarstwa, 24.03.2019, 13:00, Radzyńpodlaski
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Działania "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu radzyńskiego

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
poniedziałek, 08 stycznia 2018 12:51

PolicjaDzisiaj od godz. 6:00 do wtorku godz. 6:00 na drogach powiatu radzyńskiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”, która ma ogólnopolski charakter.

Głównym jej celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. Podczas akcji policjanci skoncentrują się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji.

 

Komentarze  

 
#1 bum bumgamon 2018-01-08 20:17
A te dwa wypadki na obwodnicy, nie przeszkodziły w akcji?
 
 
#2 RE: Działania "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu radzyńskiegoRadzynianin0000 2018-01-09 08:43
W Radzyniu i okolicach to co 3 z przedziału 20 -30 lat "upalony" jeździ. Ciekawi mnie czy po akcji ktoś poda statystykę czy będą tak "łapać" żeby trafiać na 60 latków trzeźwych i czystych pod względem narkotyków.
 
 
#3 Radzynianin0000OstryZenek 2018-01-09 09:41
A skad masz takie dane mozna wiedziec? Czy po prostu piszesz bzdury wyssane z palca bo akurat ci sie nudzi?
 
 
#4 WypowiedźNieznany09 2018-01-09 19:26
Witam. Może nie mam 40-50 lat ale z tego co do tej pory zauważyłem w moim życiu jest bardzo dużo osób które, zwracają uwagę bardziej na czyjeś życie niż na swoje. Nie rozumiem takiego toku myślenia. Swoim komentarzem chcę chociaż w pewnym sensie uświadomić, że lepiej jest zająć się swoim życiem, swoimi marzeniami, planami na przyszłość a nie w negatywny sposób wypowiadać się o innych osobach jeśli nie ma się ani trochę o tym pojęcia. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :) Podpisano Nieznany.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.