Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Rusza Letnia Scena Kultury!

Michał Maliszewski   
środa, 20 czerwca 2018 07:00

Plakat

Wszystkich mieszkańców Radzynia zapraszamy na Letnią Scenę Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Będzie to cykl imprez kulturalnych, odbywających się przez dziesięć kolejnych niedziel, na terenie trawiastym od strony północnej Pałacu Potockich. Rozpoczynamy 24 czerwca o godz. 15.00. Wstęp wolny.

– Celem Letniej Sceny ROK jest uatrakcyjnienie mieszkańcom naszego miasta niedzielnych spacerów. We wszystkie wakacyjne niedziele, w godz. od 15.00 do 20.00, w radzyńskim parku miejskim będą się odbywały liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi – poinformował nas Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Już w najbliższą niedzielę odbędą się trzy pierwsze inicjatywy w ramach przedsięwzięcia. Na początku, w programie „Magia, styl i gracja” zaprezentuje się grupa baletowa radzyńskiego Klubu Fity. Następnie odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Piękni Prozaiczni” autorstwa Mariusza Bobera, po czym przed radzyńską publicznością wystąpi chór ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Doroty Baran i Tomasza Dzidy. Całości będzie towarzyszyła wystawa prac Anny Marii Woźniak. Ponadto pomiędzy występami odbędzie się podsumowanie konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach 550-lecia miasta pt. „Pamiątka z Radzynia”. Można przynieść ze sobą koc i w formie rodzinnego pikniku spędzić ten niedzielny czas. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych scena zostanie przeniesiona do korpusu głównego Pałacu Potockich.

Na Radzyńską Scenę Radzyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, a także organizatorzy: firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Klub Fity, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. 


Letnia Scena Radzyńskiego Ośrodka Kultury (teren trawiasty od strony północnej Pałacu Potockich) rozpoczyna się już 24 czerwca 2018 r. w niedzielę.

W programie:

15.00 – Magia, styl i gracja, czyli poznaj świat tańca klasycznego razem z grupą baletową klubu Fity

16.00 – spotkanie promocyjne książki Mariusza Bobera pt. „Piękni prozaiczni” (Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa prac Anny Marii Woźniak)

17.00 – występ chóru Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim pod kierunkiem Doroty Baran i Tomasza Dzidy.

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!