Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Zwycięstwo w Miękinii - 3 punkty dla Alfy

Mariusz Szczygieł
środa, 30 listopada 2011 09:35

Alfa BS Radzyń PodlaskiPo dwóch przegranych z rzędu, Alfa pokonała na wyjeździe drużynę z Miękinii.

Wynikiem 0:3 zakończyło się spotkanie Alfy BS Radzyń Podlaski i LKS Odra Roeben Metraco KGHM Miękinia rozegrane 29 listopada br. w Miękinii.

- Atmosfera była bardzo nerwowa. Presja dwóch przegranych u siebie meczów zrobiła swoje. Gra z ostatnią drużyną z tabeli i chęć zwycięstwa za wszelką cenę, dodatkowo wpłyneła na nerwowość pojedynku. Teoretycznie spokojnie wygrane spotkanie 3:0 w rzeczywistości było bardzo trudne. Każda z drużyn ligi reprezentuje bardzo wysoki poziom i do każdego spotkania należy podchodzić maksymalnie skoncentrowanym - mówił trener Dariusz Wierzchowski

Potwierdzeniem tych słów była niespodzianka, jaką sprawili zawodnicy Poltarexu Pogoni Lębork. Przedostatnia drużyna w tabeli ograła wicelidera SPAR AZS Politechnikę Rzeszów 3:2! (Alfa przegrała z Rzeszowem 0:3)

Spotkanie otworzył Wenliang Xu pokonując Piotra Chodorskiego. Był to najciekawszy pojedynek tego wieczoru. Drugi punkt dla radzyńskiej drużyny zdobył Radek Mrkvicka w starciu z Zheng Mengiem. Chociaż Chińczykowi udało się wyrównać w setach 1:1 i wydawało się, że może objąć prowadzenie, to doświadczony Czech nie uległ zawodnikowi przeciwnika i zakończył swój pojedynek wynikiem 1:3. Zwycięstwo Alfy przypieczętował Jacek Nowokuński, który bez straty seta pokonał Nestora Wasylkowskiego.

LKS Odra Roeben Metraco KGHM Miękinia - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 0:3

Piotr Chodorski - Xu Wenliang 0:3 (6-11, 5-11, 7-11)

Zheng Meng - Radek Mrkvicka 1:3 (8-11, 11-8, 13-15, 9-11)

Nestor Wasylkowski - Jacek Nowokuński 0:3 (7-11, 9-11, 13-15)