Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 kwietnia 2024 imieniny: Idy, Przemysława

Spotkanie licealistów z fotografią

Robert Mazurek   
środa, 09 marca 2011 08:36

RKF Klatka w liceum4 marca 2011 r. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim zorganizowało spotkanie z Łukaszem Szymańskim, prezesem Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka".

Dodatkowo zaprezentowana została wystawa pt. „Radzyń - miasto rowerów" oraz odbyła się prezentacja zdjęć będących plonem III Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania 2010.

W spotkaniu wzięło udział 120 radzyńskich licealistów. Podczas niego zaprezentowana została działalność powstałego w 2003 roku Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka". Dodatkowo Łukasz Szymański zwracał uwagę na to, że nie potrzebny jest żaden specjalisty sprzęt ani również fachowa wiedza by być członkiem klubu. Wystarczą jedynie dobre chęci oraz odrobina czasu. Podczas klubowych spotkań, które odbywają się raz w miesiącu, każdy prezentuje swoje najlepsze fotografie by wysłuchać uwag i opinii bardziej doświadczonych kolegów. Organizowany jest też cykliczny konkurs na najlepsze fotografie, które ostatecznie publikowane są w witrynie klubu.

Podczas blisko godzinnego spotkania Łukasz Szymański zachęcał również wszystkich do obserwowania otaczającej nas rzeczywistości i jej dokumentowania. Zwracał uwagę na gromadzenie zdjęć nie tylko w wersji elektronicznej, ale przede wszystkim na ich wywoływanie. Taka forma, jak udowadniał, jest bezpieczniejsza, gdyż płyty CD czy też twarde dyski mogą ulec uszkodzeniu, przez co możemy bezpowrotnie utracić zatrzymany w kadrze czas.

Na koniec spotkania zebrani mogli obejrzeć zdjęcia wykonane podczas największej cyklicznej imprezy organizowanej przez Radzyński Klub Fotograficzny „Klatka", tj. III Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania 2010. Każdy z uczestników, podczas trwającego dziesięć minut pokazu, mógł brawami nagrodzić najlepsze zdjęcia. Jak się okazało niekiedy reakcje licealistów były wręcz bardzo żywiołowe.

Pomysłodawcą zorganizowania spotkania był Robert Mazurek, opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 działającego przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Doszło ono do skutku dzięki przychylności dyrekcji szkoły, tj. Tadeusza Pietrasa i Ewy Grodzkiej.

{morfeo 656}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

PÅugi 2
Pługi 2
piątek, 05 kwietnia 2024
noimage
wykonam sesje zdjęciowe
środa, 10 kwietnia 2024
Sprzedam rower
Sprzedam rower
niedziela, 07 kwietnia 2024