Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2020 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

VII "Zima w Mieście" - Ponad 200 uczniów poznawało Radzyń z okresu II wojny światowej

Małgorzata Mazurek   
czwartek, 20 stycznia 2011 21:22

Uczestnicy VII "Zimy w Mieście"

 

We środę 19 stycznia w Radzyniu Podlaskim odbyła się duża impreza plenerowa pn. „Zima w Mieście".

Ile atrakcji kryje się pod tym hasłem doświadczyło ponad 200 osób reprezentujących w sumie 17 szkół z regionu. Organizatorami już siódmej edycji imprezy byli Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim oraz radzyński Oddział PTTK. Patronat nad imprezą objął poseł Jerzy Rębek.

Pomysł zorganizowania „Zimy w Mieście" zrodził się jeszcze na studiach. Wielokrotnie obserwowałem swoich znajomych, mieszkańców Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego, którzy w ferie zimowe nie wyjeżdżali poza najbliższą okolicę. Po prostu nie było ich stać. – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca przedsięwzięcia. Przez siedem lat impreza rozrastała się, a swoim zasięgiem wyszła już poza granice powiatu radzyńskiego. Obecnie każdorazowo uczestniczy w niej około 200 osób – dodał na koniec Bogdan Fijałek, prezes radzyńskiego Oddziału PTTK.

Podczas „VII Zimy w Mieście 2011" młodzież została poddana prawdziwemu sprawdzianowi wiedzy krajoznawczej z regionu i kraju. Dodatkowo przygotowywany został turystyczny marsz na orientację, dzięki któremu uczestnicy mogli lepiej poznać Radzyń Podlaski. Zadaniem głównym było zlokalizowanie 10 miejsc uwiecznionych na pocztówkach z okresu II wojny światowej. Dodatkowo z każdym miejscem związane było pytanie. Uczestnicy poruszali się według specjalnie przygotowanej mapy.

Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Skowron z Woli Osowińskiej, wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Michał Wierzchowski z Białej, natomiast na najwyższym stopniu podium w gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych stanął Łukasz Bednarczyk z I LO w Radzyniu Podlaskim. W rywalizacji szkół, jaka odbywała się podczas imprezy, w swoich kategoriach zwyciężyły Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej, Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim oraz I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnicy odebrali z rąk Wiesława Mazurka, Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektorom radzyńskich szkół Cezaremu Czarniakowi i Bożenie Marchwiak, dzięki którym pierwsza część imprezy mogła odbyć się na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zaangażowani byli również Monika Szostak, Dorota Staroń, Małgorzata Mazurek, Marta Skowron, Agnieszka Włoszek oraz Dariusz Walczyna, Piotr Skowron, Łukasz Włoszek, Kamil Uciński i Łukasz Śpiewak.

Impreza nie odbyłaby się bez finansowego wsparcia Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim oraz Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

{morfeo 606}

 

Komentarze  

 
#1 Galeria zdjęćpino430 2011-01-26 12:59
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy - skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl/ .../...
Pozdrawiam
Robert Mazurek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.