Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lutego 2024 imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa

VII "Zima w Mieście" - Ponad 200 uczniów poznawało Radzyń z okresu II wojny światowej

Małgorzata Mazurek   
czwartek, 20 stycznia 2011 20:22

Uczestnicy VII "Zimy w Mieście"

 

We środę 19 stycznia w Radzyniu Podlaskim odbyła się duża impreza plenerowa pn. „Zima w Mieście".

Ile atrakcji kryje się pod tym hasłem doświadczyło ponad 200 osób reprezentujących w sumie 17 szkół z regionu. Organizatorami już siódmej edycji imprezy byli Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim oraz radzyński Oddział PTTK. Patronat nad imprezą objął poseł Jerzy Rębek.

Pomysł zorganizowania „Zimy w Mieście" zrodził się jeszcze na studiach. Wielokrotnie obserwowałem swoich znajomych, mieszkańców Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego, którzy w ferie zimowe nie wyjeżdżali poza najbliższą okolicę. Po prostu nie było ich stać. – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca przedsięwzięcia. Przez siedem lat impreza rozrastała się, a swoim zasięgiem wyszła już poza granice powiatu radzyńskiego. Obecnie każdorazowo uczestniczy w niej około 200 osób – dodał na koniec Bogdan Fijałek, prezes radzyńskiego Oddziału PTTK.

Podczas „VII Zimy w Mieście 2011" młodzież została poddana prawdziwemu sprawdzianowi wiedzy krajoznawczej z regionu i kraju. Dodatkowo przygotowywany został turystyczny marsz na orientację, dzięki któremu uczestnicy mogli lepiej poznać Radzyń Podlaski. Zadaniem głównym było zlokalizowanie 10 miejsc uwiecznionych na pocztówkach z okresu II wojny światowej. Dodatkowo z każdym miejscem związane było pytanie. Uczestnicy poruszali się według specjalnie przygotowanej mapy.

Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Skowron z Woli Osowińskiej, wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Michał Wierzchowski z Białej, natomiast na najwyższym stopniu podium w gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych stanął Łukasz Bednarczyk z I LO w Radzyniu Podlaskim. W rywalizacji szkół, jaka odbywała się podczas imprezy, w swoich kategoriach zwyciężyły Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej, Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim oraz I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnicy odebrali z rąk Wiesława Mazurka, Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektorom radzyńskich szkół Cezaremu Czarniakowi i Bożenie Marchwiak, dzięki którym pierwsza część imprezy mogła odbyć się na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zaangażowani byli również Monika Szostak, Dorota Staroń, Małgorzata Mazurek, Marta Skowron, Agnieszka Włoszek oraz Dariusz Walczyna, Piotr Skowron, Łukasz Włoszek, Kamil Uciński i Łukasz Śpiewak.

Impreza nie odbyłaby się bez finansowego wsparcia Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim oraz Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

{morfeo 606}

 

Komentarze  

 
#1 Galeria zdjęćpino430 2011-01-26 11:59
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy - http://www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl/zima/zima11/zdjecia11.html
Pozdrawiam
Robert Mazurek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
SPRZEDAM MIESZKANIE
czwartek, 15 lutego 2024
noimage
owies
wtorek, 13 lutego 2024
noimage
Kupię
poniedziałek, 12 lutego 2024