Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

Pokonać ŁKS Łagów

Adam Kułak   
piątek, 14 maja 2021 06:00

Pokonać Łagów...Kolejnym przeciwnikiem radzyńskich Orląt w rozgrywkach ligowych będzie ŁKS Łagów.

Aby realnie myśleć o pozostaniu w trzeciej lidze, piłkarze Mikołaja Raczyńskiego powinni pokonać na swoim boisku wyżej notowanego rywala.

Po 33 rozegranych meczach piłkarze Ireneusza Pietrzykowskiego ugrali 47 punktów i zajmują 11 miejsce. ŁKS dobrze rozpoczął wiosenną rundę jednak ostatnie trzy spotkania z Podhalem Nowy Targ, Wisłą Puławy i Sokołem Sieniawa zawodnicy z Łagowa przegrali. Większość zdobytych goli drużyna zawdzięcza dwóm piłkarzom. Wychowanek Granatu Skarżysko Kamienna Adam Imiela zaliczył 17 trafień, a Brazylijczyk Amarildo Leirosa Junior (przydomek Amarildo Balotelli) 11 razy pokonał bramkarzy przeciwników.

Najbardziej doświadczonym piłkarzem sobotniego przeciwnika jest znany z występów w najwyższej klasie rozgrywkowej obrońca Adam Mójta. Jesienią nasi zawodnicy przegrali w Łagowie po trzech trafieniach Kacpra Rogozińskiego i jednym Balotellego 4 : 1.

Radzyńska drużyna jest „na fali”. Dwa wysokie zwycięstwa ligowe i środowa wygrana 3 : 0 z Huraganem Międzyrzec w finale pucharu BOZPN świadczy o prawidłowej pracy trenera Mikołaja Raczyńskiego. Zespół biało-zielonych nadal znajduje się na pozycji spadkowej i potrzebuje zwycięstw jak ryba wody. Wywalczenie w sobotę trzech punktów jest niezbędnym warunkiem do dalszej walki o ligowy byt.

Mecz odbędzie się w Radzyniu 15 maja o godzinie 17.oo.

Po długim oczekiwaniu widzowie będą mogli obejrzeć spotkanie w ilości 25 procent pojemności trybun.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2021-05-14 09:34
Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kierowca kat B
czwartek, 21 września 2023
noimage
Mieszkanie 48m + piwnica 2m
wtorek, 26 września 2023
noimage
Ubrania, kurtki, buty
środa, 27 września 2023