Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Tort dla najlepszej zawodniczki turnieju i 11 medali dla Radzynia

Jakub Jakubowski
poniedziałek, 29 marca 2010 16:24

Edyta Machowska - najlepsza zawodniczka turnieju i Alicja Szewczak IIIm. (2 z prawej)W hali Akademickiego Ośrodka Sportowego w Lublinie odbyły się 19 marca 2010 roku Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo.

Reprezentacja MULKS "Technik-Orion" z Radzynia Podlaskiego w dwudziestoosobowym składzie stanęła do rywalizacji z ponad dwustu zawodnikami z klubów judo z Lublina, Zamościa, Chełma, Radomia, Puław, Świdnika, Białegostoku, Ostrowca, Makowca i Modliborzyc. Jeszcze większej estymy dodało turniejowi uczestnictwo trzech klubów judo z ukraińskiego Lwowa.

Tak duża ilość stratujących zawodników spowodowała, że walki na trzech matach trwały przez ponad 8 godzin - od 11 do 19. Podopieczni trenera Waldemara Podsiadłego spisali się lepiej niż dobrze. Do Radzynia przywieźli 11 medali i tytuł najlepszej zawodniczki turnieju wywalczony przez Edytę Machowską. 5 zwycięstw pozwoliło Edycie zabrać do Radzynia nagrodę w postaci... pysznego tortu! W tej samej kategorii - 34 kg - walczyła również Alicja Szewczyk, która udział w turnieju po dzielnych walkach zakończyła na III miejscu. I miejsca wywalczyły jeszcze Agnieszka Żelazowska zwyciężając dwukrotnie w kategorii 31 kg oraz Emilia Samólnik pokonując dwie rywalki w kategorii +50 kg. Tym samym wszystkie dziewczęta reprezentujące Radzyń stanęły na podium w swych kategoriach.

Wśród chłopców w kategorii do 25 kg na jedenastu zawodników aż pięciu reprezentowało Radzyń. Piotr Podsiadły po trzech walkach uplasował się na II stopniu podium. Po czterech walkach (w tym trzech zwycięstwach) Krystian Zając stanął na III stopniu podium. Adrian Mackiewicz był piąty, a poza nim w tej kategorii wystąpili jeszcze Mateusz Dorosz (po zwycięstwie w pierwszej walce doznał kontuzji w drugiej i dalej nie walczył) i Jerzy Mackiewicz. W kategorii 42 kg po trzech zwycięstwach II miejsce zajął Kamil Karpiński. Dobrymi III miejscami zdobywając brązowe medale zakończyli swe walki Wiktor Miszczuk startujący w kategorii 31 kg, Radek Walicki w kategorii 38 kg i w kategorii 50 kg Paweł Podsiadły.

W kategorii 55 kg na V pozycji zawody ukończył Mateusz Siwek, a w kategorii 60 kg wystartował Paweł Werner. W kategorii 34 kg Radzyń reprezentowali natomiast Jędrzej Dudek (V miejsce) i Kamil Samólnik.

Późnym wieczorem walki rozpoczęli zawodnicy urodzeni w 1993 roku i starsi - seniorzy. Radzyń reprezentowali Paweł Gątarczyk (kat. 81 kg), Jarosław Król i Jakub Jakubowski (kat. 73 kg). Z tego grona Kuba  Jakubowski po czterech walkach, w tym dwóch wygranych przed czasem zajął III miejsce. Był to jego pierwszy start w zawodach po 12-letniej przerwie w treningach judo.

Kamil Karpiński na II miejscuPiotr Podsiadły II m. w kat. 25 kg i Krystian Zając III m. (pierwszy z prawej)Walki toczyły się na trzech matach jednocześnie