Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Już niedługo

Kiermasz książek obcojęzycznych image
Kiermasz książek obcojęzycznych, 23.02.2019, Euroschool
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Orlęta Radzyń rozpoczynają kolejny sezon

Adam Kułak   
piątek, 10 sierpnia 2018 06:00

MeczPo letnim odpoczynku zawodnicy i kibice z nowymi nadziejami rozpoczynają sezon rozgrywkowy 2018/19 w grupie czwartej trzeciej ligi. Pierwszym rywalem drużyny Orląt Radzyń będzie jeden z faworytów do awansu Motor Lublin.

Bardzo rozbudowane i niezrealizowane plany na awans przed poprzednim sezonem spowodowały latem rewolucję w zespole Motoru Lublin. Zarząd klubu pożegnał się z wieloma klasowymi zawodnikami, m.in. Marcinem Burkhardtem, Arturem Gieragą, Pawłem Kaczmarkiem, Julienem Tadrowskim, Kamilem Oziemczukiem oraz trenerem Piotrem Zasadą.

Do Górnika Łęczna odeszli Tomasz Tymosiak, Igor Korczakowski i Dawid Dzięgielewski. Wybrano nowego trenera Mariusza Sawę, który rozpoczął budowę drużyny. Pierwszym hitem transferowym była umowa z byłym reprezentantem Polski, grającym swego czasu w naszej drużynie obrońcą Tomaszem Brzyskim, ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz. Dopełnieniem i wzmocnieniem obrony mają być dwaj zagraniczni gracze: Słowak Michal Ranko, pochodzący z Gruzji Irakli Meskhia oraz Robert Majewski z MKS Piaseczno. Pozyskano również kolejnego zawodnika mającego reprezentacyjną przeszłość pomocnika Grzegorza Bonina z Górnika Łęczna. Do formacji pomocy zostali zakontraktowani Michał Gałecki z Sandecji Nowy Sącz i Dawid Pożak z Wisły Puławy. W zdobywaniu bramek Konradowi Nowakowi będą pomagać Piotr Darmochwał z Wisły Puławy i Michał Paluch powrót z Zamościa Na pozycję bramkarza z KSZO przyszedł Adrian Olszewski. Jak widać Motor zbroi się w graczy z "górnej półki", którzy powinni walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Transfery dokonane przez radzyński klub wyglądają blado przy nabytkach ligowego potentata z Lublina. Trener Rafał Borysiuk wspólnie z zarządem zakontraktowali zawodników na których nasz klub po prostu stać. Pozyskaliśmy trzech zawodników z trzeciej ligi, czterech z czwartej ligi oraz jednego z okręgówki. Odeszło kilku zawodników, którzy nie stanowili o sile radzyńskiego zespołu. Niewątpliwą wyrwą w drużynie Orląt jest odejście do Wisły Puławy Krystiana Putona. Sądzę, że pozyskani pomocnicy Artur Sułek, Przemysław Ilczuk i Karol Buzun będą w stanie zastąpić pracowitego wychowanka Radomiaka. Najbliższe spotkania dadzą odpowiedź na pytanie: czy napastnicy Maciej Wojczuk i Jurij Perin będą zagrożeniem dla rywali? Bo przytulony przez Wisłę Puławy Szymon Stanisławski niezbyt często zmuszał do kapitulacji bramkarzy przeciwników. Na całą jesienną rundę z powodu kontuzji wypadł z kadry filar obrony Adrian Zarzecki. W jego miejsce przyszedł z Motoru Lublin Radosław Kursa. Arkadiusz Kot i Kacper Waniowski również w kilku pierwszych spotkaniach nie mogą zagrać z powodu leczenia urazów. Terminarz rozgrywek dla Orląt został ułożony, jak w filmach grozy, na inaugurację trzęsienie ziemi a później emocje powinny rosnąć. Jedno jest pewne, ambicji radzyńskiej drużynie w walce z Motorem nie zabraknie i kibiców przy Warszawskiej czeka bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. W poprzednim sezonie Orlęta dwukrotnie przegrały z lubelską drużyną 4:0 na wyjeździe oraz 0:1 na własnym boisku.        

Klub Sportowy Motor Lublin powstał w 1950 roku. Barwy biało-żółto-niebieskie. Prezesem Zarządu Klubu jest Leszek Bartnicki, funkcję trenera pierwszej drużyny od 29 czerwca 2018 roku pełni Mariusz Sawa.

Sympatyków dobrego futbolu zapraszamy na stadion w Radzyniu 11 sierpnia, godzina 17.oo.

 

 

Komentarze  

 
#1 Remont stadionumakutra 2018-08-10 10:41
Przykro jest patrzeć jak stadion popada w ruinę. Obiekt prosi się o modernizację trybuny głównej która się sypie. Kiedyś ktoś obiecał zadaszenie.Klubowi brakuje także sztucznego boiska do treningu zimą. Może warto wrócić do tego pomysłu? Stadion to także wizytówka miasta! Powinien być zmodernizowany i udostępniony nie tylko dla Orlat ale i na koncerty oraz inne imprezy.
 
 
#2 stadionPiotr79 2018-08-10 18:51
Masz rację makutra. Przydałby się stadion z prawdziwego zdarzenia i każdy kibic Orląt by tego chciał. Jednak nie sądzę żeby nasze miasto miało w budżecie kasę na ten cel. Jedyna szansa to jakieś dofinansowanie z UE. Inne miasta jakoś robią te stadiony, np Chełm i teraz Biała Podlaska buduje. Muszą się ludzie z UM w Radzyniu zorientować w tym temacie i jak jest możliwość to działać.
 
 
#3 no takP.K. 2018-08-10 19:21
oczywiście, że są możliwości, chyba nikt nie wierzy w to, że wszyscy dookoła modernizują stadiony za własne pieniądze, ale czego oczekujecie jak u nas w UM nikt nie potrafi żadnego wniosku o dofinansowanie napisać, pozostaje czekać na zmianę władzy na taką co będzie potrafiła to zrobić i zrobi też coś ze stadionem
 
 
#4 Dotacjemakutra 2018-08-10 19:25
Owszem można się ubiegać o dotacje z Ministerstwa Sportu. Z UE niestety już nie. Ministerstwo Sportu dotuje modernizację obiektów i rozwój lekkiejatletyki z tego co wiem. Tak czy owak możliwości na remont stadionu czy boiska treningowego są.
 
 
#5 remontzenek44 2018-08-11 10:26
Słuszne uwagi co do pozyskania pieniędzy na remont stadionu. W Białej Podlaskiej człowiek z opcji Rębka dostał na remont stadionu 43 miliony złotych. Radzyński UM pewnie nawet nie składał wniosku.
 
 
#6 czy...cogito 2018-08-12 14:02
MY NARÓD :-) MY KIBICE ;-)
moglibyśmy pomóc, może także finansowo ?

..."nie pytaj co Miasto zrobi dla Ciebie, ale co TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA MIASTA... CZOŁOWEJ DRUŻYNY..." :lol:

poproszę o NR Konta :lol:
 
 
#7 Do cogitodziadyga 2018-08-12 14:29
Prawda jest taka że niestety obecna władza nie interesuje się popadajacym w ruinę stadionem. Kibice maja rację że potrzebna jest modernizacja. Dachu nie ma no i boiska do treningu fakt. Pożyjemy zobaczymy może kiedyś ktoś podejmie ten temat. Stadion jest miejski i uważam również że powinien być udostępniony także na imprezy dla mieszkańców.
 
 
#8 stadionmalesa 2018-08-13 21:27
Sławecki Wam zrobi stadion jak Kotwica wygra,wybory i zostanie burmistrzem, taki jak we Warszawie!! hahaha
 
 
#9 do malesadziadyga 2018-08-13 22:57
Napewno prędzej zmodernizuje stadion jak obecna władza w mieście!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.