Już niedługo
Zobacz wszystkie
Reklama

Komentarze
- Przyszłość zaczyna się dziś
Pomoc od przyjaciół z Eurokołchozu. Niektórzy pamiętają jak w poprzedniej epoce pomagał Wielki Brat ...
- kinga75 - Sztukmistrze wystąpią na dziedzińcu Pałacu Potocki...
Nie jest to prawdą. Za tym stoi demografia a nie pis. Oddział dziecięcy nie będzie potrzebny trzeba ...
- pioter - Sztukmistrze wystąpią na dziedzińcu Pałacu Potocki...
Przepraszam, że tutaj, ale bardzo się martwię. Czy to prawda, że pisowski Starosta, z pisowską Radą ...
- paznokieć - Wypadek podczas pokazów kaskaderskich. 61-latek zm...
Tym którzy chodzą do kościoła już nic nie musi spadać na głowę.
- Che - Nad zalewem powstaje street workout park
Czas na modernizację stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim !!! Zadaszoną główną trybunę wraz z sz...
- sportek
Maraton Pisania Listów Amnesty International

- Kiedy:
- 11.12.2013 - 13.12.2013 11.00 - 19.00
- Gdzie:
- Biblioteka Pedagogiczna w Radzyniu Podlaskim - Radzyń Podlaski
- Kategoria:
- Akcja charytatywna
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
Amnesty International Polska oraz Biblioteka Pedagogiczna mają zaszczyt zaprosić wszystkich Radzyniaków i nie tylko na IV już Maraton Pisania Listów w Radzyniu. Chcemy dołączyć do ogólnej akcji pisania listów i wyrazić nasz sprzeciw wobec łamania praw człowieka. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.
W tym roku w trakcie Maratonu będzie można napisać list m.in. w sprawie Eskindera Negi, dziennikarza z Etiopii odsiadującego wyrok pozbawienia wolności za krytykowanie rządu, Jabeura Mejri z Tunezji skazanego za umieszczanie krytycznych postów na Facebooku, dr Tun Aunga z Birmy - schorowanego skazanego w nierzetelnym i niesprawiedliwym procesie, czy zsolidaryzować się z zastraszanymi członkami organizacji COFADEH z Hondurasu. Po raz pierwszy w historii będziemy także pisać w obronie przypadków z Polski: ofiar tajnych więzień CIA w Polsce i Romów rumuńskich z Wrocławia, którym zagraża przymusowe wysiedlenie.
W zeszłym roku udało się napisać 171 listów. Liczymy, że w tym roku równie licznie mieszkańcy miasta zaangażują się w obronę praw człowieka. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można przeczytać na http://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow.html
Zapraszamy do pisania razem z nami w godzinach otwarcia biblioteki. Przyłącz się do Maratonu Pisania Listów Amnesty International i wesprzyj osoby, których prawa zostały złamane! Każdy głos jest ważny!


