Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Namiot czy kamper?

REKLAMA   
środa, 03 lipca 2019 07:00

KamperSamodzielna podróż wakacyjna może przebiegać w różny sposób.

Tradycjonaliści i osoby z harcerskim zacięciem, chętnie wybiorą namiot i biwak, a turyści poszukujący nieco więcej wygody, mogą zdecydować się na wyprawę kamperem. To samochód, który zyskuje na popularności w naszym kraju. Jest młodszym kuzynem znanej w Polsce przyczepy kempingowej. Dziś podróż kamperem to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, który dotarł do nas z zachodu.

Namiotowa eskapada

Namiot jest nieodłącznym elementem obowiązkowego wyposażenia turysty. Osoby, które cechuje indywidualizm i chęć niestandardowego zwiedzania ciekawych zakątków świata, niemal nie rozstają się z tym przenośnym domkiem. Mogą go rozłożyć prawie w każdym miejscu, zapewniając sobie nocleg oraz schronienie przed deszczem i chłodem. Nowoczesne namioty to produkty lekkie, które bez trudu można przypiąć nawet do plecaka, podczas długich wędrówek.

Namioty zapewniają także możliwość nieograniczonego podróżowania, bez konieczności szukania schronienia. Decydując się na wyprawę namiotową, dobrze jest kupić model, który łatwo rozłożymy, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu. Pożyczki przez Internet pozwolą na sfinansowanie zakupu namiotu kompaktowego, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Modne kampery

Kamper z kolei jest mini domkiem na kółkach. Samochód, zintegrowany z częścią sypialną, stanowi alternatywę dla namiotów. Wybierany jest najczęściej przez osoby, które poszukują swobody w podróżowaniu oraz wygody. Auta, wyposażone w część sypialną, kuchnię i łazienkę, umożliwiają komfortowe spędzenie nawet kilku tygodni w dowolnie wybranym mieście czy kraju. Warto jednak pamiętać, iż kamper może być ustawiony jedynie w miejscu do tego przeznaczonym.

Kamper to także dobre zabezpieczenie przed kaprysami pogody. Zapewnia ciepło nawet w chłodne dni, a szczelna obudowa chroni przed wilgocią i opadami deszczu. Decydując się na wyprawę kamperem, nie musimy od razu kupować samochodu. Liczne wypożyczalnie oferują możliwość najmu pojazdu na czas naszej eskapady. Korzystając z pożyczki przez Internet, możemy sfinansować koszty wynajęcia auta, wraz z niezbędnym ubezpieczeniem oraz wyposażeniem dodatkowym.

Rodzinny wyjazd

Aby porównać, czy lepszy jest namiot, czy kamper, warto przywołać przykład wyjazdu wakacyjnego z rodziną. Jeśli podróżują z nami małe dzieci, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie samochód. Mamy bowiem pewność, iż w razie niepogody, w środku będzie optymalna temperatura, a łazienka pozwoli na kąpiel najmłodszych członków rodziny.

Jeśli natomiast podróżujemy w gronie osób dorosłych, a przygoda to nasze drugie imię, warto zdecydować się na namiot. Jest to rozwiązanie tańsze, zapewniające dużo większą mobilność niż auto. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce do biwakowania, aby w kilka minut rozłożyć namioty i udać się na zasłużony odpoczynek przed kolejnymi etapami wyprawy.

Namiot i kamper są bardzo dobrymi propozycjami na samodzielne wakacje. W zależności od posiadanego budżetu oraz oczekiwanego komfortu podróży, warto wybrać rozwiązanie dla nas najodpowiedniejsze. Kamper jest pomysłem zdecydowanie bardziej kosztownym niż namiot. Wynajęcie samochodu, jego ubezpieczenie, zakup paliwa, koszty winiet autostradowych lub opłaty za postój mogą stworzyć znaczną kwotę, którą pozwolą pokryć pożyczki przez Internet. Jeśli szukamy wakacji tańszych, warto zdecydować się na namiot, który gwarantuje także większą swobodę podróżowania.