Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

Będzie ścieżka rowerowa – od Radzynia do Turowa!

Michał Maliszewski   
wtorek, 04 lipca 2017 07:00

KonferencjaW ubiegły weekend do naszego miasta przyjechał senator Grzegorz Bierecki, na konferencję prasową zwołaną przez burmistrza Jerzego Rębka.

Na spotkanie stawił się również wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz poseł na sejm RP Janusz Szewczak. Tematem przewodnim spotkania była budowa ścieżki rowerowej od Radzynia Podlaskiego, aż do Turowa. Na wstępie głos zabrał senator Grzegorz Bierecki:

- Z wielką przyjemnością chciałem poinformować, że został zatwierdzony program inwestycyjny: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim na odcinku drogi krajowej 19”. Jest to odcinek drogi z Radzynia do Turowa. Łączna wartość tej inwestycji to 8 milionów 153 tysiące złotych. Ta inwestycja polegać będzie na budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej na tym odcinku, utworzeniu przejść dla pieszych z oświetleniem, budowie oświetlenia skrzyżowań, kładki nad ciekiem, który przepływa w pobliżu drogi oraz przepusty. Będzie to znacząca inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo drogowe. Dokument został podpisany wczoraj, więc z przyjemnością informujemy o tym, że Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad taką inwestycję przeprowadzi na terenie miasta i gminy Radzyń Podlaski – mówił senator.

- Na tej drodze zginęło wielu ludzi – oznajmił wójt. – Ta droga nie jest przystosowana do takiego natężenia ruchu drogowego, nie uwzględniając absolutnie rowerzystów i pieszych w momencie kiedy jest tak wąski pas drogowy. Zbieraliśmy statystyki, prosiliśmy o rozbudowę i teraz jest szansa na wypełnienie tego zadania, które nie tylko wpływa na wygodę, ale na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – zakończył Wiesław Mazurek.

 - Jest to przede wszystkim zasługa ludzi, którzy bardzo skutecznie zabiegają o nasze sprawy również w GDDKiA, to właśnie pan senator i pan poseł – mówił Jerzy Rębek. – Za tym nie stoją pieniądze samorządowe i to się wydarzyło po raz pierwszy, że ta droga będzie budowana ze środków budżetu państwa i za to jesteśmy wdzięczni. Proces inwestycyjny przewidziany jest na dwa lata, w tym roku są prace studyjne związane z opracowaniem projektu natomiast realne wykonawstwo to przyszły rok – tłumaczył burmistrz.

Inwestycja rozpocznie się za rok, natomiast czas realizacji tego zadania jest zapisany na lata 2018/2019. Droga jest finansowana z budżetu państwa, natomiast miasto Radzyń Podlaski oraz gmina zadeklarowali również swój 5 procentowy wkład finansowy.

170701-senator-1170701-senator-2170701-senator-3170701-senator-4

 

Komentarze  

 
#1 ostatnia wizyta Biereckiego w RadzyniuRacjonalista 2017-07-04 08:13
Ostatnio Pan Bierecki podczas wizyty w Radzyniu obiecywał zagospodarowanie Pałacu Potockich.

Dlaczego tym razem o tym nie mówił? Czy dziennikarze obecni na spotkaniu o to pytali? Czy Rębek o to zapytał?

Panie Bierecki czekamy na spełnienie przedwyborczych obietnic!
 
 
#2 ostatnia wizyta Biereckiego w Radzyniukrzysztof988 2017-07-04 14:55
Oho, wybory coraz bliżej. Szkoda, że nie są co 2 lata.
 
 
#3 obietnicebolo2 2017-07-04 19:40
:-) Obiecanki cacanki a głupiemu radosc.Jestem ciekaw co się dzieje z instalowaniem Solarów . ;-)
 
 
#4 a może rowery?zjp 2017-07-04 19:53
A kiedy obiecają rower+ dla każdego użytkownika ścieżki :P ?
 
 
#5 Przypomnijmy sobie obiecanki przedwyborczeRacjonalista 2017-07-04 21:45
19 październik 2015 Grzegorz Bierecki:

"Chcielibyśmy, by w pałacu znalazła się jedna z instytucji centralnych, instytut naukowo-badawczy finansowany z budżetu państwa – mówił senator G. Bierecki. Parlamentarzysta wyjaśnił, że 13 lipca br. w Łodzi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna zapowiedział utworzenie Instytutu Badań Azjatyckich, który ma być częścią wielkiego projektu Instytutu Badań Wschodnich. - Pałac w Radzyniu byłby właściwym miejscem ze względu m.in. na świetną lokalizację.......
Takie starania podejmiemy zaraz po ukonstytuowaniu się nowego rządu – zapowiedział senator Grzegorz Bierecki, kandydujący ponownie do senatu. Sejm mógłby przyjąć odpowiednią ustawę w 2016 roku, a od 2017 mogłoby się zacząć wprowadzanie tu instytucji. - Zobowiązujemy się do podjęcia starań, by w Radzyniu pojawiła się instytucja finansowana z budżetu centralnego..."


19 października 2015 Jerzy Rębek:

"Chcemy, aby swoją działalność poszerzyła m.in. szkoła muzyczna. Swoją siedzibę planuje tu też otworzyć Archiwum Państwowe. Niewykluczone, że do pałacu powróci miejska biblioteka. Te pomysły nie są w sprzeczności z propozycją pana senatora. One się wręcz uzupełniają"

Panie Rębek, Panie Bierecki, zapiszcie sobie. Powtórzycie przed następnymi wyborami!
Macie rząd! Macie stołki, pokażcie swoją skuteczność!

Zobowiąaliście się!
 
 
#6 RE: Będzie ścieżka rowerowa – od Radzynia do Turowa!kinga75 2017-07-06 17:38
na co chcą na to mają pieniądze nawet duże
tak to jest gdy nie ekonomiści czy samorządy
decydują o finansach nawet lokalnych
a politycy "jedynie słusznej"racji globalnej
ośrodek decyzyjny nie leży ani w Radzyniu
ani nawet w Warszawie a za oceanem
w kręgach banksterów i możnych tego świata
a rodzimych wyznawców i klakierów tych banksterów światowego Sanheddrynu nie brakuje
 
 
#7 ...Adnim 2017-07-06 19:03
Jeżeli planowana jest droga ekspresowa S19 to ścieżka rowerowa będzie do rozebrania. Albo należy ja zaplanować inaczej. dziennikwschodni.pl/.../...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.