Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2020 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Doradcy emerytalni coraz bliżej

Michał Maliszewski   
sobota, 06 maja 2017 07:00

ZUSW całym kraju będzie ich prawie sześciuset, w tym dwóch w Radzyniu Podlaskim.

Mowa o doradcach emerytalnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, którzy od lipca będą wspierać klientów przechodzących na emeryturę.Pod koniec roku osób, które zgłoszą się do ZUS po świadczenie, będzie rekordowo dużo z powodu obniżenia wieku emerytalnego. W województwie lubelskim dodatkowych emerytów może być nawet około 16 tysięcy. Zanim złożą wniosek o świadczenie, warto by skontaktowali się z doradcą emerytalnym. Wyjaśni on, od czego zależy wysokość emerytury, wyliczy wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. To pomoże przyszłemu emerytowi zdecydować, kiedy złożyć wniosek o świadczenie.

W samym Radzyniu w lipcu pojawi się dwóch doradców, a w województwie będzie ich 26. Zanim jednak rozwiązanie ruszy w całym kraju, ZUS zamierza je przetestować w dwóch swoich oddziałach – w Zabrzu i Warszawie. Instytucja chce w ten sposób sprawdzić, jakich dokładnie informacji będą potrzebowali przyszli emeryci. – Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w Zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju – wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.

ZUS przypomina, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Osoby, które skorzystają z obniżenia wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn), pierwsze wnioski będą mogły składać od początku września.

 

Komentarze  

 
#1 RolnikuKraków 2017-05-06 17:48
Rolniku ty jesteś niezniszczalny, popracuj pięć lat dłużej. A, że na nas głosowałeś, to pewnie liczyć nie umiesz , to nie zauważysz. Kwa kwa kwa
 
 
#2 RE: Doradcy emerytalni coraz bliżejOstryZenek 2017-05-08 11:55
Dlaczego w tej zlodziejskiej instytucji pracownicy maja jedna pieczatke: "ODMOWA"?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.