Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Ciężarówki zniszczyły objazd przez Krasew

Michał Maliszewski   
sobota, 14 lutego 2015 08:00

Zniszczona nawierzchniaMieszkańcy miejscowości na trasie objazdu wywołanego strajkami rolników nadal mają problemy komunikacyjne.

Tym razem nie za sprawą natężonego ruchu tranzytowego lecz uszkodzonej przez samochody ciężarowe nawierzchni. Na powierzchni asfaltu pojawiły się pęknięcia i koleiny, a krawędzie drogi uległy zapadnięciu. Na szosie są widoczne również ślady spowodowane niedawnym wyciąganiem ciężarówki z miękkiego pobocza.

W dzień zakończenia strajku policja wyznaczyła nowy objazd z powodu złego stanu nawierzchni. Kierowcy jadący z Łukowa na Lublin musieli kierować się na Serokomlę, by w Kocku wyjechać na K19.

- Drogi lokalne nie są przyzwyczajone do takich obciążeń. Z historii wiem, że kiedyś gmina Ulan uruchomiła objazd przez Sętki i Sobole i też w tym czasie ciężarówki zdegradowały totalnie pewien odcinek drogi. Droga została głównie zniszczona w Krasewie. Nasza gminna szosa przez Zarzec do Woli Chomejowej i tak nie była w rewelacyjnym stanie. Jest niezbyt kręta i w miarę przejezdna. W Krasewie z uwagi na zakręty była bardziej podatna na uszkodzenia – streścił nam wójt gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj.

Kierowcom radzimy zachować szczególną ostrożność w miejscowościach: Zarzec Ulański, Krasew oraz Wola Chomejowa. Mamy nadzieję, że zarządcy dróg uporają się z ubytkami w nawierzchni dość szybko, by kierowcy jadący tą trasą nie odczuwali dyskomfortu.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-15/150213-drogi

 

Komentarze  

 
#1 RE: Ciężarówki zniszczyły objazd przez Krasewlukas1 2015-02-14 10:17
Na ul. Wyszyńskiego studzienka się zapadła. Zaraz wyjdą dodatkowo dziury w asfalcie i taki to będzie efekt objazdów przez tiry
 
 
#2 nic dziwnegohans 2015-02-14 11:10
Nawet małe dziecko wiedziało,że tak się może zakończyć kierowanie dużych samochodów na ulice do tego nieprzystosowane. KTO ZA TO ZAPŁACI?
Oczywiście my podatnicy.
Może Pan wójt Gminy Radzyń który bywał na blokadzie dorzuci się do remontu drogi?
 
 
#3 Ciężarówki zniszczyłyCHTOLT 2015-02-14 11:13
To nie ciężarówki zniszczyły tylko nasi wiecznie niedoceniani "żywiciele". Takie cyrki trwające dłużej niż kilka godzin powinny być rozganiane z całą surowością prawa. Szkoda tylko, że komendant, wójt, burmistrz i proboszczowie to jedna rodzina mająca te same cele i zainteresowania.
 
 
#4 uszkodzenia przez objazdpiki piki 2015-02-14 11:16
To dopiero początek , uszkodzeń będzie dużo więcej ...

Jakim trzeba być deb.... żeby tak zaorać asfalt !
Obciążyć barana kosztami , przecież to nie 50zł ...

I to tylko okolice Radzynia , w całym kaju na pewno nie lepiej ...

Studzienka uszkodzona przez ciężki sprzęt , no ale właściwie czemu mają się nie zapadać skoro 90% studzienek znajduje się na pasie koła zamaist na środku pasa poruszającego się auta ...

Jazda np. ulicą zabielską to istny slalom gigant ...
 
 
#5 RE: Ciężarówki zniszczyły objazd przez Krasewpioter 2015-02-14 11:50
Hans za takie podatki jakie płacimy wszystkie drogi powinne wytrzymać lądowanie jumbo jeta. Za pytania o pieniądze z podatków niektórzy zarażali się wirusem samobójcy. Te pieniądze to idą tylko nie tam gdzie trzeba.
 
 
#6 Chłop dziś nie jest potęgą!JB 2015-02-14 14:45
Jechali na Warszawę, jechali i przed Warszawą się ze..li! Co ich wystraszyło?
 
 
#7 Zapadnięte studzienki.Mark3691 2015-02-14 16:43
Za naprawę tychże, to może powinien zapłacić inspektor nadzoru, bądź cała komisja odbioru. Nie ma w tym nic dziwnego, że się zapadają, jeżeli studzienki w sąsiedztwie "najnowszego ronda" osadzone są ok 5 cm poniżej poziomu asfaltu. Wykonawcę znamy, a kto ich pracę odebrał?
 
 
#8 Wina wieśmakówansaw 2015-02-14 16:45
Obciążyć kosztami "biednych" wsioków. Na drugi raz odechce im się blokad.
 
 
#9 RE:ansawMark3691 2015-02-14 16:50
Zgłoś się po zmianę leków :D
 
 
#10 RE:MARK3691ansaw 2015-02-14 16:59
A ty se kup traktor na raty. :D
 
 
#11 ???olo 2015-02-14 18:03
Jeśli chodzi o te zarwane pobocza, to sprawa jest do załatwienia pomiędzy organizatorami protestu i organizatorem objazdu z jednej strony a właścicielem drogi.
A co do tych rowów wyrytych w trakcie wyciągania ciężarówki to rzecz jest bardzo prosta. Kosztami należy obciążyć ekipę, która tak nieprofesjonalnie wykonała usługę. I po temacie.
 
 
#12 ???olo 2015-02-14 18:13
A tak swoją drogą, ta operacja to "mistrzostwo świata". Gratuluje wykonawcom. Ktoś wie któż to wykazał się takim kunsztem?
 
 
#13 MILICJA winna?gamon 2015-02-14 20:52
Milicja kazała jechać, więc jechaliśmy tirami. niszczyliśmy "wasze" drogi. Ten beton co miał iść pod drogę zawędrował do . . . . . ..Dobrze, że na ekrany nie starczyło. Kto wyciągał J.... T.... niech zapłaci za nie profesjonalne wyciągnięcie. Fa. vat wystawił, nie małą pewnie. Nauczy się. milicja jest pewnie ubezpieczona od takich wybryków.
 
 
#14 wylacz tvkorepetycje2014 2015-02-14 21:52
Jak by nie te "wieśniaki" to byś nie miał co do gara włożyć parówo. Za szkody nie są odpowiedzialni ani rolnicy, ani policja, ani kierowcy tirów a wyłącznie ci którzy podpisali zgodę na to aby protest odbył się w tamtym miejscu blokując główną drogę transportową. Ci na stołkach w naszym miescie i gminie wiedzieli przeciez ze tiry trzeba bedzie puszczac bocznymi dorgami i zdawali sobie sprawe ze zniszczen. teraz prosze je pokryc z wlasnej kieszeni a nie winic rolników którzy nas żywią
 
 
#15 no takzwykły 2015-02-14 22:32
Korepetycje2014 ma rację zgodę na protesty, blokady, przemarsze itp. wydaje burmistrz, wójt danego terenu i ten organ władzy w ramach tzw. zarządzania kryzysowego powinien przewidzieć wydając zgodę (nie odrzucając wniosku protestujących) ewentualne skutki uboczne dla innych osób czy mienia. W tym wypadku zgodę musiał wydać (ewentualnie milcząca akceptacja) Burmistrz Radzynia. Policja nie ma z tym nic wspólnego, ona musiała tylko starać się jakoś zabezpieczyć w miarę możliwości bezpieczeństwo. rolnic też nie są winni, bo... mieli zgodę, więc działali zgodnie z prawem.

Przepraszam w ostatnim zdaniu miało być oczywiście: Rolnicy
 
 
#16 drogawierzchowiny 2015-02-15 02:51
ciekawe jak ta droga wygladala przed blokada krajówki :-)
 
 
#17 szkodycukiernik 2015-02-15 19:25
No i związki rolników które dostają pieniądze za związkowanie ( niszczenie wszystkiego dla zabawy) Powinny zapłacić za straty. Co ich interesują sprawt rolników czy górnikó. O mało ci związkowcy nie zniszczyli JSW. Potem skłucić rolników ze wszystkimi w imie zasad. Nie oszukujmy się jak już rolnicy powinni walczyć z marketami ( walka z wiatrakami), a górnicy z pośrednikami i związkami na które idą potęrzne pieniądze i tu zaczynają rosnąć koszt. Ale ludzie wierzą że oni są za nimi i chcą im pomód. Hahahh :lol: ha tylko ślepy tego nie widz.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.