Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Turniej projektowania w wirtualnym świecie

Michał Maliszewski   
piątek, 13 lutego 2015 08:00

Podczas turniejuW rzeczywistości składającej się z dużych pikseli, o nieopisanym wymiarze świata – to właśnie tu gracze pokazali, kto jest najlepszy w projektowaniu.

Pracownia Orange otrzymała na projekt „Minecraft – granie i projektowanie” kolejny grant od Fundacji Orange w wysokości 3000 złotych.  Na ferie zimowe zaplanowano rozgrywki w tę popularną wśród młodzieży grę komputerową, która opiera się na kreatywności i budowaniu, pozwalając graczom na tworzenie konstrukcji z sześciennych bloków w otwartym trójwymiarowym świecie.

- By pokazać rodzicom i młodzieży, że grę komputerową można wykorzystać np. w promocji miasta, zaprosiliśmy z fundacji „Ad Hok” Aleksandra Morawskiego, który o Minecrafcie wie prawie wszystko – powiedziała nam inicjatorka wydarzenia, Beata Szczeszek. Przez 2 dni uczestnicy projektu poznawali możliwości tej gry, które mogą pomóc w odkryciu ich talentów oraz rozwinąć ich pasje. Młodzi gracze dostali na zakończenie pracę domową. Będą musieli wykonać w Minecrafcie budynek naszego sądu, biblioteki i pałacu - mówiła.

Nie każdy użytkownik Pracowni Orange i Biblioteki był zainteresowany grą w Minecrafta, więc dla nich zostały zakupione klocki LEGO oraz materiały plastyczne do tworzenia tekturowego miasta.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-15/150205-minecraft

 

Komentarze  

 
#1 pełne wersje...technika 2015-02-13 10:43
Nie żebym się mocno przyczepiał... ale czy każda wersja gry była zakupiona? Czy oby nie były to wersje stricte pirackie? ;) Możliwe, że nie znam się na zasadach licencji gier komputerowych więc z góry przepraszam :)
 
 
#2 To tylko creativeczubeka2 2015-02-15 21:25
Ja też nie chcę się czepiać, ale wersja creative była dostępna jako darmowa przez przeglądarkę lub mogli użyć wersji demo. Możliwe również że każdy posiadał swoje konto na które się logował.
 
 
#3 ???olo 2015-02-16 15:36
Beatko... to Ty masz na imię Barbara?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.