Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 kwietnia 2024 imieniny: Walerii, Pawła

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo

Michał Maliszewski
sobota, 21 września 2013 07:00

Judoki na podium15 września 2013 r. w Warszawie siódemka radzyńskich judoków (1 młodziczka i 6 młodzików) uczestniczyło w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W zawodach, będących ważnym elementem rywalizacji młodzieżowej, wzięli udział wszyscy najlepsi zawodnicy z klubów województw: Mazowieckiego, Łódzkiego, Podlaskiego i Lubelskiego.

W tym gronie b. dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu, którzy zdobyli 3 medale.

Pewnym zwycięzcą w mocno obsadzonej wadze 46 kg został nasz mistrz Polski Młodzików Kamil Samólnik, który wszystkie 4 walki zakończył przed czasem.  Brązowe medale zdobyli Jędrzej Dudek w kat. 50 kg oraz Paweł Kowalczyk 42 kg. W tej samej wadze bliski zdobycia medalu był również Wiktor Miszczuk, który zdecydowanie prowadził w walce o trzecie miejsce lecz kontuzja nie pozwoliła mu zwycięsko zakończyć zawodów i ostatecznie zajął 5 miejsce. Również 5 miejsce w wadze 52 kg zdobyła Maja Karolak, a siódmy w kategorii 42 kg  był nieźle walczący Kamil Rożen. W klasyfikacji drużynowej klub MULKS „Technik – Orion” Radzyń Podlaski zgromadził najwięcej punktów spośród ekip z województwa lubelskiego.

130920-judo-1130920-judo-2130920-judo-3130920-judo-4130920-judo-5130920-judo-6130920-judo-7130920-judo-8