Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 stycznia 2022 imieniny: Angela, Jan, Przybysław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miasto nie jest zainteresowane pałacem

wtorek, 03 kwietnia 2012 06:30

Pałac Potockich w Radzyniu PodlaskimW odpowiedzi na pismo starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy odnośnie przejęcia przez miasto pałacu, Rada Miasta w dniu 30 marca podczas sesji miejskiej zajęła stanowisko w tej sprawie.

„Rada miasta Radzyń informuje, że nie jest zainteresowana przejęciem zespołu pałacowo – parkowego w Radzyniu Podlaskim w całości.

Uzasadnienie: nakłady finansowe potrzebne na rewitalizację poszczególnych skrzydeł pałacowych z zewnątrz, zagospodarowanie dziedzińca, realizacja w parku koncepcji jego odnowy, rewitalizacja wystroju rzeźbiarskiego i sztukatorskiego, remont wnętrz pałacowych, sieć elektryczna, wodnokanalizacyjna i CO, rekonstrukcja wnętrza reprezentacyjnego korpusu głównego, klatki schodowej, sali balowej, sal przyległych, kaplicy i biblioteki. Koszty bieżącego utrzymania pałacu wraz z parkiem przekraczają możliwości budżetu miasta" - czytamy.

Stanowisko przegłosowano stosunkiem głosów: 8 za, 1 przeciw, 6 wstrzymujących się.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Miasto nie jest zainteresowane pałacemcukiernik 2012-04-03 06:41
i bardzo dobrze !!!!! oddajcie to ludziom którzy maja o tym pojęcie zrobią z tego użytek i co za tym idzie pracę i podatki dla miasta a i my mali przedsiębiorcy na tym zarobimy osobiście wiem jak takie obiekty przyciągają turystów, a za nimi pieniądze no i pałac wreszcie zacznie na nowo żyć :lol:
 
 
#2 koniec bujania w obłokachszczery 2012-04-03 16:06
to może teraz zacznie coś się dziać pozytywnego co do sprzedaży i renowacji pałacu!! czas na działanie panowie radni i włodarze!! A redakcja niech informuje społeczeństwo o każdym ruchu i może wyjaśni odwieczny strach mieszkańców czy po sprzedaży park będzie zamknięty czy nie.
 
 
#3 pałacbolo2 2012-04-03 16:31
:roll: widac jak nasi włodarze potrafią rządzić .szkoda że TELEWIZJA TRWAM NIE POMOGŁA w roawiązaniu tego problemu, :oops:
 
 
#4 ciekaweakotyla 2012-04-04 06:04
Ciekawe, jaką koncepcję zagospodarowania pałacu przez miasto ma ten radny, który był przeciw. Ci, ktorzy się wstrzymali, nie powinni zabierać glosu, nadal się wstrzymywać - rownież od kandydowania do organów przedstawicielskich samorzadu terytorialnego.
 
 
#5 do #4# kianonim 2012-04-04 08:41
Szczera prawda. Miasto obecnie jest zainteresowane jedynie słuszną koncepcją - sprzedać wszystko co się tylko da i potem brać haracz w postaci podatku od nieruchomości. Działanie łatwe, przyjemne, bezstresowe, nie wymagające jakiejkolwiek wiedzy ani inwencji. Niech inni zarabiają, po co się wysilać i myśleć, i tak wszyscy z radością przyniosą naszą dolę lichwiarską. Łatwiej udawać, że się nie ma wpływu na spółki miejskie PUK ZGL PEC, bo po co się później tłumaczyć obywatelom miasta z cen, z rozrzutności, z marnotrawstwa występującego w tych firmach - ludziska i tak zapłacą, bo nie mają wyjścia. A ze ceny z powietrza, to i lepiej, przecież to nasze spółki, trzeba je utrzymać i miasto na tym więcej zarobi.
 
 
#6 Miasto " umyło ręce".George 2012-04-05 09:19
Skarb państwa dostał pałac w darowiźnie za darmo i nie potrafi uszanować i docenić tego co otrzymał.Dobro narodowe - obiekt zabytkowy - jedyny obiekt zabytkowy ,którym Radzyń Podlaski mógł pochwalić się na zewnątrz chce się sprzedać jak przysłowiowe gołębie na rynku.To że obiekt był wyceniony na 10,5 mln zł dla ubezpieczyciela nie oznacza to wcale,że taka jest jego wartość rynkowa.Prawdą jest również,że podczas sprzedaży obiektów zabytkowych obowiązują upusty cenowe,ale obwarowane są one wywiązaniem się nabywcy z ciążących na nim zobowiązań i zaleceń.Jeden z najbiedniejszych powiatów w Polsce powinien umieć liczyć i szanować pieniądze - nawet ,gdy tylko 25% ceny końcowej ze sprzedaży wpłynie na jego konto.W "normalnym" handlu na rynku nieruchomości,gdzie obowiązują zdrowe zasady - sprzedający chce uzyskać możliwie jak najwięcej - kupujący pragnie zbić cenę i obniżyć wartość nieruchomości.Nie można również zapominać,że kupujący kupując obiekt nabywa prawa do działki na której jest posadowiony - a to też w obecnych czasach stanowi niemałą wartość.Obserwując to co się wokół pałacu dzieje nie zauważam ,lub nie potrafię dostrzec determinacji właściciela w uzyskaniu najkorzystniejszych warunków.W sprzedaży jest to istotne i ważne,że zmienia się właściciel i sprzedaje się tylko raz.Nie wiadomo również,czy po sprzedaży - mieszkańcom miasta nie pozostanie oglądanie i podziwianie tego obiektu na pocztówkach,slajdach,filmach,l ub zza wysokiego płota.To wszystko trzeba brać pod uwagę.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.