Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 listopada 2020 imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radny Sałata chce pomnika Jana Pawła II w Radzyniu

Katarzyna Wodowska   
poniedziałek, 29 sierpnia 2011 06:00

Rada miasta. Pierwszy od prawej- radny Sławomir SałataW każdym regionie, ba, w każdym mieście jest pomnik Jana Pawła II. A jeśli nie ma pomnika to szkoła, plac czy ulica Jego imienia. Mamy już w Radzyniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, którego patronem jest Jan Paweł II, mamy ulicę Jana Pawła, nie zapominajmy też o krzyżu u zbiegu ulic Bohaterów i Gwardii  i rondzie imienia papieża. To dużo? Radny Sławomir Sałata uważa, że nie. Zamierza złożyć pismo w sprawie znalezienia miejsca na pomnik Jana Pawła II.

Sławomir Sałata jeszcze nie wie ilu radnych podpisze się pod tą inicjatywą, ale zapewnia, że złoży do burmistrza pismo w sprawie znalezienia miejsca na pomnik Jana Pawła II. Przedstawił również propozycje miejsc godnych postawienia posągu Wielkiego Polaka. Zaznaczył jednak, że jest to lista otwarta. – Pierwsza propozycja to zmiana nazwy Placu Wolności na Plac Jana Pawła II – poinformował Sałata.

- Może wreszcie ktoś pomyślałby nad usunięciem, jeśli będzie taka możliwość, przepraszam, że to powiem: tego straszydła, które stoi w centrum naszego miasta – dodał radny. Druga ewentualność to plac dawnego dworca PKS.  – To miejsce będzie przebudowane. Czy nie dałoby się tam wkomponować pomnika? – zastanawiał się Sałata. Radny zauważył, że obie propozycje można połączyć z projektem rewitalizacji. – To byłoby bardzo istotne – podkreślił. Ostatnia wymieniona możliwość umiejscowienia pomnika to parking przy kompleksie pałacowym od strony stawów.

Radny podkreślił, że nie jest to populizm z jego strony. – Jako Polak i katolik mam prawo z takim wnioskiem wystąpić. I to jest istotne nie tylko dla mnie, ale dla wielu mieszkańców naszego miasta – zaznaczył. 

Jednak sprzeciwu wobec tego przedsięwzięcia nie krył Jacek Piekutowski przewodniczący rady miasta. - Swego czasu imieniem Jana Pawła II nazwano Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. W uzasadnieniu było, że papież sobie nie życzył, aby budować mu pomniki, w związku z tym nazwaliśmy szkołę – przypomniał Piekutowski. Zwrócił też uwagę na aspekt organizacyjny. - Mamy w Radzyniu ulice: Powstania Styczniowego i Powstańców Styczniowych i jest z nimi sporo kłopotów. Mamy już ulicę Jana Pawła II. Jestem przeciwny temu, aby nazywać podobnie plac, gdzie mieszkają ludzie. Znowu karetki będą błądziły. Ale to moje zdanie. Jak przyjdzie co do czego, to będziemy się zastanawiali – stwierdził przewodniczący. 

W samej tylko Polsce znajduje się ponad 600 pomników z wizerunkiem Jana Pawła II. Co roku powstają następne. Co sądzicie o tym, aby kolejny stanął w Radzyniu?

 

Komentarze  

 
#21 pomnik JP IISkorpion 2011-08-30 21:49
pragnąłbym jeszcze jednego.Jeśli taki pomnik miałby powstac niech nie będą zaangażowani przedstawiciele kościoła lecz nasi wspólmieszkańcy.Nie stać nas by było aż na taką drożyznę.przecież jak wszyscy wiedzą i widzą księży ,a może lepiej to będzie brzmiało duchownych mamy tylko podczas mszy,oraz wykupywania usług duszpasterskich.czasy,kiedy księdza w sutannie widać było wśród nas bezpowrotnie minęły.-----ADMIN nie waż się tego komentarza usunąć. nikomu w nim nie ubliżyłem zwróciłem jedynie na oczywisty fakt.Pozdrawiam
 
 
#22 do erudyty anonimaSkorpion 2011-08-30 22:03
Właśnie.osiągnąłem to co chciałem.dla ciebie i innyh intelektualistów ważne sa specjalnie użyte błedy ortograficzne jak sedno tematu człowieku miernej wiary.będziesz rozliczony kiedyś tam na górze.myślę,że ocena będzie sprawiedliwa POLONISTO
 
 
#23 polonisto mierny anonimieSkorpion 2011-08-30 22:06
to co chciałem to uzyskałem w zupełności.myślisz partyjnie nie rozumem :lol:
 
 
#24 skorpionSkorpion 2011-08-30 22:11
NIE ZAMIERZAM POLEMIZOWAĆ Z TALIBAMI.PORUSZYŁEM JEDEN Z WĄTKÓW,KTÓRE UWAŻAŁEM ,ŻE MOGĄ LECZ NIE MUSZĄ BYĆ BRANE POD UWAGĘ.DLA NIEKTÓRYCH WAŻNIEJSZE CUKROWE BURAKI I BELKI SŁOMY NIŻ POWAŻNE MIEJSCOWE TEMATY.NIE ODPOWIADAM NJUZ NA ŻADNE NIUSY ANONIMÓW I INNYCH PSEUDO TALIBÓW
 
 
#25 Dobra rada Skorpionjanek 2011-08-31 19:49
Najpierw napisz potem wypij. Bo ja to na przykład nie wiem o co Ci chodzi. A pomnik mojemu imiennikowi można wystawić, czemu nie. Jeżeli mieszkańcy Radzynia mają taką potrzebę. Tylko mam prośbę do radnego inicjatora. I to na poważnie. Proszę to zgłosić na następne sesji Rady Miasta. Przed wybudowaniem pomnika proszę rozwiązać problem zbyt dużej populacji kraczącego ptactwa. Pamiętam wiecznie obsrany pomnik Lenina w Poroninie i piosenki o tym. Popiersiu Karola Lipińskiego coraz się dostanie, a jest małe i trudno trafić. Rozumiem że wyżej wspomniany pomnik byłby bardziej okazały-znaczy większy. O ile obsrane przez wrony pomniki ogólnie mi nie przeszkadzają to w tym przypadku nie wyglądałoby to dobrze i na pewno urażało uczucia religijne wielu osób - w tym mojej. Chyba, że pomnik byłby rodzajem płaskorzeźby z dużym okapem na szczycie. Co o tym sądzicie?
 
 
#26 jeszcze jednojanek 2011-08-31 19:58
Proszę nie wyzywać mnie od Talibanów, belek słomy, cukrowych buraków, cukrowej waty i sprzedanej cukrowni bo tego nie zdzierżę. I nie pomogą błagania w stylu: ---ADMIN nie waż się tego komentarza usunąć. nikomu w nim nie ubliżyłem zwróciłem jedynie na oczywisty fakt.---- Zaemailuję do admina a on zdematerializuje twoje wpisy!!! I co? Przecież można.
 
 
#27 No dobrajanek 2011-08-31 20:04
Wiadomość dla dzwoniących. Już nie będę pisał.A oddzwonię za 15 minut jak odblokuję telefon :P
 
 
#28 do skorpiona od 21 do24anonim 2011-08-31 22:16
To w końcu jestem talibem czy też pseudo talibem? Za ch..ja wafla nie rozumiem!
 
 
#29 XXXLSkorpion 2011-09-01 15:08
DLA MNIE TO MOŻECIE POSTAWIC POMNIK WSZYSTKIM CZARNYM I ICH KOCHANKOM.ZANIM BURAKI ZACZNIECIE COŚ BAZGROLIĆ PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE WSZYSTKIE WPISY.CO DO SŁOMY I BURAKA CUKROWEGO ,TO BYŁA ALUZJA W STOSUNKU DO WASZEGO GÓRU Z PIS-u.ALE CO WAM TŁUMACZYĆ.pOJEDŻCIE DO KOMARÓWKI ,DOWIECIE SIĘ JAK W ZAŁOŻENIU KSIĘDZA NALEŻY RZĄDZIĆ.PO TO BYŁ MÓJ WPIS,ŻE EWENTUALNE ŚRODKI NA BUDOWĘ POMNIKA PAPIEŻA POWINNY BYĆ W RĘKACH WIERNYCH A NIE CZARNYCH.ZRESZTA CO WAM TŁUMACZYĆ,JAK I TAK OCZY MACIE PRZYSŁONIĘTE FLAGĄ Z NAPISEM PIS.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.