Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 czerwca 2026 imieniny: Aliny, Brunona

Akademia ku czci księdza Jerzego Popiełuszki w parafii pw. św. Trójcy

Karol Niewęgłowski   
wtorek, 26 października 2010 10:23

Akademia ku czci księdza Jerzego Popiełuszki w parafii pw. św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim

 

W niedzielny wieczór, w kościele pw. Świętej Trójcy odbyła się uroczysta akademia ku czci księdza Jerzego Popiełuszki.

Wprowadzenia w tematykę dokonał ksiądz Leszek Przybyłowicz. W dalszej części można było posłuchać pieśni takich jak: Nie zdejmę krzyża, Warto dla jednej miłości żyć, Mury, Piękna Pani, które wykonał chór parafialny.

Pomiędzy pieśniami wsłuchać się można było w słowa księdza Jerzego o krzyżu, o miłości, o solidarności, o matce, o matce i ojczyźnie, psalm 52, psalm 69, psalm 12, Księga Mądrości, Księga Mądrości Syracha, które przedstawili uczniowie I LO: Adrian Klimiuk, Magda Klin, Magda Sposób, oraz Gimnazjum nr 1: Tomasz Szabrański, Weronika Śmiecińska, Julia Zarczuk oraz Justyna Sobocka. Całą oprawę podsumował ksiądz kanonik Jan Czapski, a uroczystość zakończyła się pieśnią Jerzego Pietrzaka Żeby Polska była Polską, w wykonaniu Piotra Skowrona wraz z asystą chóru parafialnego.

{morfeo 520}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam Agregat prÄdotwórczy
Sprzedam Agregat prądotwórczy
niedziela, 14 czerwca 2026
noimage
Sprzedam
niedziela, 07 czerwca 2026
KupiÄ obciÄżniki do MF255
Kupię obciążniki do MF255
czwartek, 11 czerwca 2026