Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

MOPS będzie wypłacał dodatek węglowy

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 18 sierpnia 2022 05:00

WęgielMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaski informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym będzie przyjmował wnioski o wypłatę tego dodatku.

Zgodnie z Art. 2 pkt. 1 "dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi."

Wnioski będą przyjmowane w siedzibie MOPS ul. Warszawska 32 II piętro pok. nr 2, lub drogą elektroniczną przez platformę ePUAP. Wnioski muszą być wypełnione bardzo starannie i czytelnie. Wnioski z błędami nie będą rozpatrzone w ustawowym terminie.

Warunkiem przyjęcia wniosku do realizacji wypłaty (dodatku węglowego jest wpisanie gospodarstwa domowego do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438).

Wypłata środków nastąpi w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku na wskazany rachunek bankowy. Osoby nie posiadające rachunku bankowego będą mogły odebrać świadczenie w Banku Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim.

Wnioski będą przyjmowane do dnia 30 listopada 2022 r. Po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

Wysokość świadczenia to 3000 zł – wypłata jednorazowa.

Tutaj pobierzesz wniosek

 

Komentarze  

 
#1 RE: MOPS będzie wypłacał dodatek węglowyKamx 2022-08-18 11:25
Ten co mieszka w domu dostanie 3000zł albo i więcej bo przepisy są niejednoznaczne ale ten co mieszka w bloku, jak wielu z nas dostał od PiSu obietnicę że rachunki za ogrzewanie nie wzrosną więcej jak 40% fajna ta ich polityka taka nie za mądra.
 
 
#2 RE: MOPS będzie wypłacał dodatek węglowyniepokorny 2022-08-18 21:37
a jak będzie ostra zima to wystarczy te 3000 aby kupić głos wyborczy
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.