Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 marca 2024 imieniny: Kunegundy, Maryny, Tycjana

Remontu ulic na razie nie będzie

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 04 lipca 2022 17:00

Ulica PartyzantówMiała być przebudowa kanalizacji i odtworzenie drogi na Partyzantów.

To samo na Wisznickiej, Warszawskiej i Chomiczewskiego. I na razie nic z tego, bo... nas na to nie stać – chociaż mamy obiecane pieniądze i promesy z Polskiego Ładu już dawno na te roboty zostały wręczone. Ogłoszone przetargi zostały rozstrzygnięte, ale... są unieważnione.

Na te 4 ulice mieliśmy 10,5 miliona złotych, ale wykonawcy zażądali znacznie więcej.

Na remont ulicy Partyzantów wpłynęły 2 oferty: PUK 4,6 mln i STRABAG prawie 5,9 mln. Miasto zarezerwowało na ten cel 2,6 mln zł. Na pozostałe 3 ulice Miasto przeznaczyło 8,7 mln zł – STRABAG, który jako jedyny złożył ofertę, swoją pracę wycenił na 23,8 mln.

Co teraz?

Będą ogłoszone nowe przetargi, ale najprawdopodobniej wyremontujemy mniej ulic.

- Otrzymaliśmy pismo z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie jesteśmy informowani o tym, że będzie istniała możliwość ograniczenia zakresu prac w ramach środków, jakie zostały przyznane. - mówił na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek. - Prawdopodobnie czekała będzie nas trudna decyzja do podjęcia, z czego rezygnujemy, a co powinniśmy zrealizować. No bo oczywiście nie oddamy tych pieniędzy do budżetu państwa. Tylko nie wystarczy nam na wszystko. Niestety trudny czas przyszedł. Bardzo trudny – podsumował.

 

Komentarze  

 
#21 RE: Remontu ulic na razie nie będzieWuk 2022-07-06 21:05
A co do masonerii to proszę: https://wolnomularstwo.pl/
 
 
#22 RE: Remontu ulic na razie nie będziepioter 2022-07-06 21:11
juzum a może ziemia polska nie potrzebuje tylu nawozów jak holenderska? Ja się na tych niuansach w rolnictwie nie znam co i ile trzeba sypać aby konkretna uprawa urosła. Dlatego Polak nie powinien mówić Holendrowi jak ma uprawiac na swojej ziemi no i oczywiście vice versa.
 
 
#23 RE: Remontu ulic na razie nie będzieWuk 2022-07-06 21:29
Nie, nie ma być jedna norma dla całego świata. Jeden rząd, jedna waluta. Jest to idea masońska. No i jest zapisana w "Gaudium et spes".

"Najlepiej abyśmy samodzielnie budowali ów wieżowiec światowego porządku. W celu zakończenia suwerennych państw narodowych, mozna wykorzystać metodę stopniowego ich połykania, kawałek po kawałku" R.Gardner 1974

"Gdybyśmy przez te wszystkie lata ujawniali opinii publicznej nasze działania, nie mielibyśmy możliwości tworzenia planu rozwoju dla świata. Jednak świat staje sie coraz bardziej skomplikowany a zarazem coraz bliższa jest faza powołania rządu światowego. Nowa, realna władza polityczna, wykraczająca poza suwerenne państwa narodowe zostanie zbudowana z elity intelektualnej i międzynarodowych bankierów, co z pewnością będzie znacznie lepsze niż dotychczasowa trwająca od stuleci władza państwowa" D.Rockefeller 1991

Jak ktoś chce kilkaset takich cytatów więcej to niech przeczyta np. "Wojnę o pieniądz" https://lubimyczytac.pl/ksiazka/83679/wojna-o-pieniadz
 
 
#24 Kryzys to zasługa PiSKraków 2022-07-07 20:05
Siedem lat PiS pracował na ten kryzys. I udało się. Z inflacją i drożyzną cofamy się do czasów komuny. A na paskach TVP info dalej podają , że mamy najlepszy rząd, a Polacy bogacą się najszybciej na świecie. Tylko ciemniak może to kupić.
 
 
#25 RE: Remontu ulic na razie nie będzieWuk 2022-07-07 20:42
Teraz komuna jest w EU i USA.
 
 
#26 Sprawdziłem Holandię ...Wuk 2022-07-08 08:18
... (mój brat prowadzi tam gospodarstwo rolne) na temat której tu dezinformowano za głównymi mediami. Chodzi tam o drastyczną redukcję hodowli pod oficjalnym pretekstem zmniejszenia emisji CO2 (norma na każde zwierze) i redukcję upraw po pretekstem mniejszego nawożenia.
Jeżeli jest norma CO2 na zwierzę to będzie i na człowieka (indywidualny ślad węglowy). Wszak oficjalna ideologia UE twierdzi, że człowiek jest tylko zwierzęciem.
UE jest obecnie bolszewickim zamordyzmem. A kto myśli inaczej ten jest jak Kotyła, czy yuzzum.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Podejmę pracę
wtorek, 20 lutego 2024
noimage
Wynajmę mieszkanie
środa, 28 lutego 2024