Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Będzie drożej za gospodarowanie odpadami

Mariusz Szczygieł   
piątek, 03 grudnia 2021 07:00

OdpadyW 2022 roku o 5 złotych wzrośnie opłata za gospodarowanie odpadami selektywnymi uiszczana przez mieszkańców miasta.

Podstawowa opłata wyniesie zatem 25 złotych od każdego mieszkańca.

Będzie też ulga w wysokości 1 zł od każdego mieszkańca dla właścicieli nieruchomości domów jednorodzinnych, kompostujących bioodpady w przydomowym kompostowniku. Takie gospodarstwo domowe zapłaci zatem 24 zł miesięcznie za każdego domownika.

Powinno być 27,10 zł

Z kalkulacji przedstawionej radnym w projekcie uchwały wynika, że opłata za gospodarowanie odpadami w Radzyniu Podlaskim powinna wynosić 27,10 zł od jednego mieszkańca, aby wpływy z tej opłaty pokryły ponoszone przez Miasto koszty.

Decyzją Rady Miasta opłata wzrośnie z 20 zł na 25 zł. Pozostałe 2,10 zł zostanie pokryte z innych dochodów Miasta, niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami.

Dlaczego będzie drożej?

- W związku ze znacznym wzrostem w ostatnich latach kosztów transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych odbieranych od mieszkańców pojawił się deficyt w budżecie Miasta na pokrycie powyższych zobowiązań. Koszty gospodarki odpadami powinny się bilansować, tj. wpływy z opłat od mieszkańców winny pokryć zobowiązania Miasta za transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Po przeprowadzeniu analiz stwierdzono, że wpływy z opłat ponoszonych przez mieszkańców nie wystarczają na pokrycie gospodarki odpadami co za tym idzie koniecznym jest podniesienie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi pobieranymi od mieszkańców miasta – argumentuje burmistrz Jerzy Rębek w uzasadnieniu uchwały.

 

Komentarze  

 
#1 A CIEKAWE...FOX58 2021-12-03 10:41
a ciekawe ile kosztuje utrzymanie zarządu pszok adamki ?bo to chyba najpoważniejsze koszty może tam są rezerwy.
 
 
#2 Co z popiołem?Franciszek 2021-12-03 10:48
Nie widać żadnych ulg jeżeli gospodarstwo nie wystawia pojemnika z popiołem.Tutaj to ulga powinna być znaczna bo nie trzeba tego wywozić i jeszcze takie gospodarstwo nie truje środowiska. Burmistrz i Rada jeżeli zależy Wam na czystym powietrzu,to ulgi za palenie gazem przy wywozie odpadów powinny być znaczne.
 
 
#3 Mam nadpłatę?eSPe 2021-12-03 14:54
Nie wystawiam popiołów, papieru i tektury. Szkło wystawiam raz w miesiącu, plastyki dwa. Bio, te w brązowym worku Max ws w miesiącu. Trawę i liście kompostuję. Ile powinienrm płacić
 
 
#4 RE: Będzie drożej za gospodarowanie odpadamipioter 2021-12-04 15:52
zadam pytanie z innej beczki. Co to za ruchy policji były w okolicach 12 godziny? Bunt w Bezwoli czy obrona granic?
 
 
#5 podziękujmy PiSbiedronka 2021-12-06 15:16
Nie rozumiem jednego mamy wysypisko śmieci pod nosem jak by się dobrze zamachnąć to można by było dorzucić worek z pod własnej posesji a tu takie podwyżki !!!!!! Parczew dowozi odpady do Radzynia 30 km i tam wysokość opłat za jednego mieszkańca wynosi 18 zł gdzie muszą przywieść te śmieci do nas i u nich mimo transportu się opłaca !!!! A u nas na miejscu i takie straszne koszty że aż trzeba podnieść opłaty !!!!! Wszystko ograniczają !!! worki wyliczone a co z tymi co nie oddają popiołu to oni powinni mieć odliczone a nie mają !!!!! Tak nam rządzący Pisowcy zgotowali podwyżki!!!!! gratuluję !!! bo to jeszcze nie koniec czekamy jeszcze na podwyższenie podatków !!!
 
 
#6 podwyżkiadrianboss11 2021-12-06 16:10
no tak sobie rozdają podwyżki to i nam "podwyżki"...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.