Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 września 2021 imieniny: Jonasza, Mateusza
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Miasto odbierze trawę i liście

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 27 maja 2021 06:00

ODPADY ZIELONEOd 31 maja pracownicy Urzędu Miasta rozpoczną odbieranie skoszonej trawy, liści i kwiatów od mieszkańców Radzynia Podlaskiego.

Mieszkańcy posesji będą mogli oddać 6 worków takich odpadów w miesiącu. W tym celu zostały im dostarczone takie worki, wielokrotnego użytku, które powinni wystawić w dniu odbioru odpadów biodegradowalnych. Odpady biodegradowalne, tak jak do tej pory, odbierze PUK, a trawę i liście zabiorą pracownicy Urzędu Miasta. Worki zostaną opróżnione i zwrócone właścicielowi posesji.

Miasto będzie odbierało trawę i liście z posesji bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Niedopuszczalne jest zanieczyszczanie odpadów roślinnych odpadami kuchennymi lub innymi. W przypadku stwierdzenia takiego zanieczyszczenia odpady roślinne nie zostaną odebrane.

 

Komentarze  

 
#1 DLACZEGO???1410 2021-05-27 14:39
Mam powiedzmy posesję 20 arów płacę z tego tytułu podatek i koszę 8 worków trawy i co dlaczego mogę oddać Tylko 6??? , mam jeszcze kilka drzew i co mam je wyciąć bo liści nie odbiorą . Płacę podatek do UM OD WIELKOŚCI POSESJI
 
 
#2 Jaki limitandrzej78 2021-05-28 00:20
Jakie limity?!Po co my płacimy? Za co?Niech zabierają wszystko!!!!
 
 
#3 I odmienne zdanieemeryt 2021-05-28 09:01
Postawa Urzędu Miasta demobilizuje osoby kompostujące wszelkie odpady.Po co było kupować pojemniki a obecnie zaopatruje się ich w worki. Powtarzam, ze dla osób kompostujących odpady należy zastosować ulgę w opłatach ryczałtowych jak to czynią ościenne miejscowości i to przyniesie odpowiedni efekt.Tylko jak do tego przekonać Radnych.
Sądzę, ze jest to jednak możliwe, bo inaczej nie powstałaby ulica Przemysłowa, bez żadnej do obecnej chwili posesji.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.