Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 października 2020 imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana

„Akademia Młodego Przyrodnika” w Białce

Mariusz Szczygieł   
sobota, 10 października 2020 09:00

W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce, pod opieką nauczycielki przyrody Edyty Skrzeczkowskiej, brali udział w drugiej edycji Projektu „Akademia Młodego Przyrodnika” - w zakresie cyklu GEOEKSPLORATOR.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem Projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczestników i umiejętności uniwersalnych takich jak: umiejętności matematyczno-przyrodnicze, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy w grupie, kreatywność i innowacyjność.

Projekt „Akademia Młodego Przyrodnika” w ramach bloku geoeksplorator zakłada bezpłatny trzydniowy cykl zajęć pt. „Rzeźbiarze powierzchni Ziemi” (zajęcia na UMCS Lublinie na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz zajęcia w terenie w Roztoczańskiej Stacji Naukowej UMCS w Guciowie koło Zwierzyńca). Zajęcia pozwoliły poznać i zrozumieć procesy kształtujące oblicze Ziemi i zespół czynników warunkujących ich przebieg. Nauczyły interpretacji procesów rzeźbotwórczych na podstawie badań terenowych i laboratoryjnych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.