Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Co w Radzyniu zrobimy za 28 milionów?

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 09 lipca 2020 06:00

Pałac i dziedziniec jeszcze przed rewitalizacją. Wizyta wicepremiera Jacka Sasina w RadzyniuTrzy lata potrwa rewitalizacja centrum naszego miasta.

Za ponad 28 milionów zł, z czego 21,5 to dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, w Radzyniu zostanie poprawiony stan korpusu głównego pałacu Potockich, dziedzińca pałacowego oraz dawnego dworca PKS.

Na stronie Miasta czytamy, że przeprowadzony zostanie remont i przebudowa wnętrz korpusu głównego pałacu włącznie z instalacjami wewnętrznymi (elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania), zamontowane zostaną: instalacja wentylacyjna, system sygnalizacji pożaru SSP i systemu oddymiania oraz niezbędna infrastruktura zewnętrzna: przyłącza wodne i kanalizacyjne.

Położone zostaną nowe podłogi w piwnicach, na parterze i piętrze. Będą to – w zależności od pomieszczeń posadzki ceramiczne, kamienne i drewniane. Wyremontowana zostanie elewacja korpusu głównego wraz z rzeźbami, przeprowadzone zostaną renowacja i odtworzenie sztukaterii. Wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa.

Rewitalizacja dziedzińca pałacu będzie polegała na przebudowie nawierzchni dziedzińca, wykonaniu odwodnienia terenu, przebudowie sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, remoncie muru oporowego z wykonaniem publicznego WC w istniejących pomieszczeniach muru oporowego. Plac zostanie wyłożony płytami i kostką granitową, przebudowane zostaną tereny zielone, wykonane będzie oświetlenie.

Na Rynku zostanie wymieniona nawierzchni placu, przebudowana kanalizacja deszczowa, wybudowana fontanna wraz z niezbędną infrastrukturą, odbudowana studnia, przebudowane schody do budynków mieszkalnych z usługami w pierzei północnej oraz powstanie mała architektura i oświetlenie placu.

 

Komentarze  

 
#1 SasinZłoty Smok 2020-07-09 12:21
Piękny plan - tylko ten Sasin - kiedyś organizował lot do Smoleńska, ostatnio wybory i jakoś się to wszystko nie udało :(
 
 
#2 Kto wynajął?eSPe 2020-07-09 15:36
W biznesie jest tak, że do remontu i modernizacji pomieszczeń przystępuje się mając w ręku umowy wstępne na wynajem powierzchni po to, aby przyszły najemca nie był zmuszony niszczyć naszej pracy i pieniędzy. Rozumiem więc, że ten etap miasto ma za sobą! Powierzchnia pałacu poszła na pniu, mamy najemców, był przetarg, wygrali najlepsi. Nareszcie coś pozytywnego przed wyborami.
 
 
#3 RE: Co w Radzyniu zrobimy za 28 milionów?aira 2020-07-09 21:31
Obiecanki, ..a głupiemu radość!
 
 
#4 Gdzie trafi te 28 mln?Mistek 2020-07-09 22:08
A zgadnijcie kto wykona wszystkie instalacje elektryczne i system sygnalizacji pożaru? Przetargi to jedna wielka kpina...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.