Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 kwietnia 2020 imieniny: Marii, Dymitra

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Starosta przedstawił plany remontów dróg w powiecie

Mariusz Szczygieł   
piątek, 14 lutego 2020 07:00

Starosta Szczepan Niebrzegowski / foto: powiatradzynski.plNa ostatniej sesji Rady Gminy, 11 lutego br., starosta Szczepan Niebrzegowski ujawnił plany remontów dróg w powiecie radzyńskim na najbliższe lata.

- W tym roku z programu Morawieckiego będą wykonane projekty dróg: Paskudy – Gąsiory do gminy Łuków i Radzyń – Zbulitów – Wohyń. Obecnie przystępujemy w powiecie do przetargów na te drogi, pomimo tego, że nie mamy jeszcze określonego procentu dofinansowania, ale mamy pewną informację, że te drogi będą na liście. (dofinansowania - red.) - rozpoczął starosta.

- W trakcie przygotowania są projekty drogowe na 3 inwestycje drogowe, które będą zgłoszone w tym roku, ale realizowane w roku 2021 - kontynuował. - Tu kolejna dobra wiadomość – w tych projektach Gmina Radzyń bryluje, bo to jest droga Radzyń – Zabiele – Paszki. Jest to projekt „na bogato”. Nie będzie istniał temat problemu wody po wykonaniu tego projektu, będą chodniki i kanał burzowy w tej części, w której ten kanał burzowy jest niezbędny. Kolejny: Marynin – Branica – Wohyń, od ronda przy OHP aż do Wohynia – odcinek przekraczający 10 km. Kolejny projekt w trakcie realizacji: Białka – Płudy – Główne - wyliczał starosta Niebrzegowski.

- Te 3 projekty będą w realizacji w roku 2021. Zarząd Powiatu Radzyńskiego podjął decyzję, że w okresie 2021 – 2022 będziemy pisali 3 projekty: Brzozowica Duża już jest, Główne – Stok, czyli w tym roku składamy Białka – Główne, a w przyszły roku zgłosimy Główne – Stok, będzie można powiedzieć, powstanie taka obwodnica Radzynia od strony Międzyrzeca. Kiedy będą robili Via Carpatia, to będzie możliwość ucieczki przez kierowców przed utrudnieniami drogowymi. Trzecia droga to droga z Bork do Bełcząca. Prawdopodobnie dojdziemy do Bełcząca aż za lasem, bo tam w lesie jest najgorszy stan drogi. Te drogi będą w 2021 zgłoszone, a w 2022 roku robione -  zaznaczył.

- Bardzo się cieszę, że ze wszystkim gminami Zarząd Powiatu współpracuje w tej mierze bardzo ściśle. Wierzę, że wspólnie uda nam się te projekty zrealizować, a moja rola jako starosty jest taka, żeby pracować na to, żeby państwa i nasz wkład w te inwestycje był jak najmniejszy. A w jaki sposób? Walka o wysoki procent dofinansowania z programu Morawieckiego plus bardzo dobre przeprowadzenie procedur przetargowych, bo te dwa czynniki naprawdę realnie mają wpływ na koszty - spuentował Szczepan Niebrzegowski.

Z niecierpliowścią będziemy oczekiwać na realizację wymienonych projektów i relacjonować postępy prac na tych odcinkach powiatowych dróg.

 

 

Komentarze  

 
#1 Paszki28kaja 2020-02-14 19:26
Czy dobrze rozumiem, że mniej więcej w tym samym czasie będzie miała miejsce przebudowa drogi kr 19 i zabiele-paszki? Wobec tego jaką drogę alternatywną przygotowano dla mieszkających m.in. w Paszkach?
 
 
#2 To już wszystkie?base 2020-02-15 11:06
Ufff, co za ulga! Gdy wszystkie drogi powiatowe zostaną zrobione, przyjdzie czas na Bojanówka- Lisiowólka- najgorszą w powiecie. A może się mylę i jest jeszcze gdzieś gorsza droga dojazdowa do miejscowości? :sad: :sad: :sad:
 
 
#3 Do 28kajaRadzio 2020-02-16 05:04
Trochę źle zrozumiałaś. Via Carpatia będzie budowana nieco później, dlatego musi zostać wyremontowana droga przez Paszki aby można było puścić tamtędy ruch w razie potrzeby.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.