Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

Na ul. Podlaskiej lampy drogowe świecą się w dzień

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 stycznia 2020 08:00

Radna Bożena Lecyk pytająca burmistrza Jerzego RębkaDwa tygodnie temu mogliśmy zaobserwować świecące się oświetlenie uliczne w centrum Radzynia w godzinach popołudniowych.

Myśleliśmy, że jest to spowodowane konserwacją oświetlenia, jednak okazało się, że na ul. Podlaskiej takie zjawisko występuje dużo częściej. W tej sprawie zainterweniowała radna Bożena Lecyk: - Nadal nie tak jak potrzeba świecą się światła uliczne w mieście – mówiła radna. – Zgłaszam to sukcesywnie do Urzędu Miasta, że światła świecą się w dzień. Ostatnio frakcja na ulicy Podlaskiej. Tam są akurat dwie sekcje. Ta druga sekcja świeci się prawie do południa, dlatego bardzo proszę o zwrócenie uwagi na tę sprawę, ponieważ to są nasze wspólne pieniądze i one niepotrzebnie nam uciekają, dlatego ponownie zgłaszam ten wniosek – zakończyła.

 - Jeśli chodzi o te świecące się sekcje oświetlenia ulicznego to przyznam, że to bardzo dobry kierunek, że pani komunikuje się i informuje naszych współpracowników – odpowiedział burmistrz. – Przekazuję tę sprawę naczelnikowi by sprawdzić jak to oświetlenie funkcjonuje, a szczególnie ten odcinek na ulicy Podlaskiej. Ja nie jestem w stanie wszędzie tego dostrzec, dlatego jestem państwu wdzięczny, że zwracacie na takie rzeczy uwagę – mówił Jerzy Rębek, włodarz miasta.

Mamy nadzieję, że problem świecących się lamp w dzień zostanie rozwiązany. Przypominamy, że w tym roku oświetlenie uliczne ma zostać zmienione na energooszczędne pracujące na źródłach led-owych.

 

 

Komentarze  

 
#1 Do Pana Burmistrzaemeryt 2020-01-15 09:38
Wyjaśnienie tej sprawy jest bardzo lakoniczne.Ktoś za ten stan odpowiada w Urzędzie Miasta i powinien to dokładnie zinterpretować.
Ciekawe jakie poniesie za trwonienie naszych pieniędzy konsekwencje.
 
 
#2 komentarz z fcBury2012 2020-01-15 13:34
Z Facebook'a
Sławomir Sałata napisała:
Już przed trzema laty zwróciłem uwagę burmistrzowi o możliwości zamontowania czujników zmierzchowych, które załączałyby i wyłączały oświetlenie uliczne. Jako, że PUK radzyński zajmuje się konserwacją części oświetlenia, rozmawialiśmy o tym również z pracownikami PGE. Nie ma problemu, aby to zrobić, a koszt jest niewielki. Temat ruszyłem jeszcze kilkakrotnie, ale nie widząc reakcji burmistrza, odpuściłem.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.