Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 listopada 2020 imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czterech uczniów ZSP finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Michał Maliszewski   
sobota, 11 stycznia 2020 07:00

Uczniowie ZSPUczniowie Technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista: Izabela Bednarczyk, Krzysztof Kalenik, Mateusz Majcher oraz Daria Stanisławska wzięli udział w finale ogólnopolskiej V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który odbył się W dniach 12 - 13 grudnia 2019 r. w Krakowie.

Do finału zakwalifikowało się 65 najlepszych uczniów w kraju z 41 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizatorem Olimpiady WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

Finaliści rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym a także zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów odpowiadało przed Jury i publicznością na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych oraz z zakresu wiedzy ogólnoekonomicznej. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej Olimpiady, które brzmiało „Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny w gospodarce rynkowej".

Każdy uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uzyskał tytuł finalisty olimpiady i jednocześnie zwolnienie z części teoretycznej egzaminu z kwalifikacji.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.