Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2020 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Mikrorachunek podatkowy – od 1 stycznia 2020 r. zmiana zasad wpłat podatków PIT, CIT i VAT

Adrianna Belniak starszy specjalista Wieloosobowe Stanowisko Wsparcia Urząd Skarbowy w Radzyniu Podlaskim   
piątek, 15 listopada 2019 06:00

Mikrorachunek - informacjaIndywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy) to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.

Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. każdy podatnik i pracodawa-płatnik będzie miał swój jeden stały, indywidualny rachunek, który będzie służył do wpłat podatków PIT, CIT i VAT do urzędu skarbowego.  

Numer mikrorachunku można wygenerować już teraz na stronie podatki.gov.pl lub otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym. Należy podać: PESEL (gdy podatnik jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej) lub NIP (w przypadku organizacji i przedsiębiorców). Jego wygenerowanie i prowadzenie jest bezpłatne. W przypadku zmiany adresu zamieszkania czy nazwiska podatnika, a także właściwości urzędu skarbowego numer mikrorachunku pozostanie taki sam.       

Mikrorachunek podatkowy będzie służył tylko do wpłat podatku. Zwroty nadpłat będą realizowane na dotychczasowych zasadach. Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych służące do płat PIT, CIT i VAT pozostaną aktywne do 31 grudnia 2019r.

Więcej informacji na temat mikrorachunku podatkowego podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl.

 

Komentarze  

 
#1 666eSPe 2019-11-15 18:26
I to samo należy zrobić z ZUS-em. Skończyć z dzieleniem składek na te co płaci pracodawca i na te co płaci pracownik. Przecież to obłuda wymyślona tylko po to, aby pracownik miał blade pojęcie ile faktycznie od jego wynagrodzenia państwo zabiera podatku pod nazwą ZUS z konta pracodawcy. Większość pracowników byłaby w szoku, gdyby na swoim pasku wynagrodzeń zauważyli, że drugie tyle co wypłacił im pracodawca, zabiera państwo.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.