Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 3 w Radzyniu Podlaskim

Magdalena Oleksiej   
środa, 13 listopada 2019 07:00

PrzedszkolakiDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką Grażyny Pietraszek i Anny Madej. Na samym początku wszyscy uczestnicy uroczystości dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Gościem specjalnie zaproszonym na tą uroczystość był Robert Targoński sekretarz Miasta Radzyń Podlaski. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

191112-przedszkol-1191112-przedszkol-2191112-przedszkol-4191112-przedszkol-5191112-przedszkol-6191112-przedszkol-7191112-przedszkol-8191112-przedszkol-9

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.