Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

OSEWyzwanie – szkoła laureatem konkursu

Marek Sikora i Roman Pawelec   
piątek, 04 października 2019 07:00

Odbieranie dokumentówOSE to Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, prestiżowy program pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej, zakładający stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce.

W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. 20 września 2019 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu OSEWyzwanie, w którym nasza szkoła została laureatem konkursu „Smart Szkoła”.

 Zaangażowanie i współpraca naszych nauczycieli, pani Karoliny Sałaty, pani Eweliny Gajdy- Fijałek i pana Marka Sikory oraz uczestnictwo szkoły w programie „OSEWyzwnie – OSERegio” pozwoliły wygrać pracownię mobilną, składającą się z 16 laptopów, dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu oraz możliwość korzystania z narzędzi i zasobów edukacyjnych, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Na uroczystej gali laureatów, która odbyła się 27 września w Białej Podlaskiej, dyrektor Roman Pawelec otrzymał certyfikat z potwierdzeniem przyznania nagrody z rąk wicemarszałka województwa lubelskiego, Dariusza Stefaniuka, zastępcy dyrektora NASK Bartłomieja Klingiera oraz wicekuratora oświaty w Lublinie Eugeniusza Pelaka. Ogromnie cieszy nas fakt, że dzięki twórczej pracy naszych uczniów oraz ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, będziemy mieli możliwość wyrównania szans edukacyjnych naszych uczniów, łatwiej będzie nam chronić ich przed dostępem do treści potencjalnie niebezpiecznych i oczywiście pomoże nam to poszerzyć płaszczyznę lepszej komunikacji z rodzicami.

191003-borki-1191003-borki-2191003-borki-3191003-borki-4