Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2020 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Burmistrz szuka środków na remont oczyszczalni ścieków

Michał Maliszewski   
czwartek, 05 września 2019 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas XI sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował zgromadzonych, że jedną z kluczowych inwestycji w najbliższych latach będzie modernizacja oczyszczalni ścieków.

- W tym roku przystępujemy do działań związanych z poszukiwaniem źródeł pozyskiwania pieniędzy na remont oczyszczalni ścieków – powiedział Jerzy Rębek. – Nie ma w tej chwili jakiegokolwiek zagrożenia typu, że zabraknie mocy przerobowej, ale musimy myśleć już dzisiaj perspektywicznie. Czy to będzie za dwa, czy za trzy, czy za cztery lata, to musimy myśleć o modernizacji oczyszczalni. Tutaj potrzeba ogromnego wysiłku i ogromnych pieniędzy.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że gdybyśmy brali pod uwagę tylko miasto Radzyń Podlaski jako korzystającego z tej oczyszczalni to na remont potrzeba około 20 milionów złotych - kontynuował. - Natomiast gdyby wydarzyło się to co jest oczekiwane przez mieszkańców okolicznych miejscowości to wtedy w porozumieniu z wójtem gminy Radzyń Podlaski moglibyśmy wykonać remont oczyszczalni ścieków za kwotę 26 milionów złotych, ale to jest kwestia uzgodnień. Sygnalizuje tylko ten temat, ponieważ jest to kwestia niezwykle istotna. Myślę, że każdy z nas rozumie co by się stało, gdyby oczyszczalnia ścieków nie funkcjonowała. Skutki tego są niewyobrażalne. Raz w tamtym roku doświadczyliśmy braku dostaw wody przez jeden dzień i jaka była dramatyczna sytuacja. Oprócz wszystkich innych działań związanych z rewitalizacją centrum miasta i pałacu oraz innych działań pomniejszych modernizacja oczyszczalni ścieków jest sprawą priorytetową – zakończył burmistrz.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.