Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2020 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Burmistrz stara się o dużą dotację dla miasta

Michał Maliszewski   
czwartek, 04 lipca 2019 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek- Przebrnęliśmy już przez pierwszy etap procesu ubiegania się o dotację na rewitalizację centrum miasta wraz z pałacem, dziedzińcem, a być może Oranżerią – mówił na ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Przypominamy, burmistrz zrezygnował z ubiegania się o dotację rzędu 10 milionów złotych, ponieważ – jak stwierdził – celuje w dużo większą kwotę. – Skierowaliśmy wniosek do zarządu województwa. Uczyniliśmy to z końcem maja i teraz zarząd województwa będzie rozpatrywał nasz wniosek czy przystąpimy do kolejnego etapu – tłumaczył Jerzy Rębek.

- Kolejnym etapem, jeśli zarząd województwa uzna to za słuszne, będzie opracowanie konkretnego wniosku o dotację – kontynuował. – Trudno tutaj mówić jest w tej chwili o jej wysokości, ale chcę poinformować państwa, że projekt, który mamy zrealizować musi opiewać na kwotę minimum 25 milionów złotych.  To są zasady wnikające z prawa unijnego. Czekamy na informacje i będziemy – jeśli taka nastąpi sytuacja – przystępowali do kolejnych działań związanych z opracowaniem wniosku – zakończył burmistrz.

 

Komentarze  

 
#1 staw w parkumała14 2019-07-04 07:11
mam nadzieję że na wyczyszczenie stawu w parku znajda się środki bo to jest wielki wstyd dla naszego miasta !
 
 
#2 stadion teżPiotr79 2019-07-04 07:25
To niech jeszcze Burmistrz podciągnie do tego stadion bo trybuny niedługo się rozlecą tak samo jak ogrodzenie.
 
 
#3 RE: Burmistrz stara się o dużą dotację dla miastaKamx 2019-07-04 09:19
Można się pośmiać z tych jego starań i kolejnych nieudolnie napisanych wniosków, bo co innego pozostało?
 
 
#4 Jeszcze jednogustaw75 2019-07-04 10:29
O dofinansowanie na ciężki sprzęt, żeby zaorać ten stadion, bo tyle placu się marnuje, może jakieś inwestycje?
 
 
#5 do # 4zenek44 2019-07-04 10:57
Zamknij d... bo smród na forum.
 
 
#6 stadionstadionowy 2019-07-04 14:43
Od dawna stadion prosi się o modernizacje. Bardzo dziwne że miasto nie chce się podjąć ani tematu zadaszenia z remontem trybuny ani sztucznego boiska treningowego!
 
 
#7 dajcie spokój gustawowimelasa 2019-07-04 16:35
gra w Orlętach to było widocznie jego nigdy nie spełnione marzenie, ale uraz pozostał, a że grał tak słabo to go nawet nie chcieli do LZS Siedlanów :D
 
 
#8 RE: Burmistrz stara się o dużą dotację dla miastakinga75 2019-07-05 00:26
trochę to wszystko się ślimaczy
mamy wszak poparcie i miejscowe i w województwie i od najwyższych decydentów tego kraju oraz mocny głos koalicji w Unii
oby to wszystko nie okazało się grą na zwłokę do kolejnych wyborów po których może być Nowoczesna Wiosenna koalicja platfusów a ta zapewne załatwi tą sprawę szybciej i PO linii większości Europejsów i USraelitów
 
 
#9 kinga75!eSPe 2019-07-05 13:43
oraz mocny głos koalicji w Unii
rozumiesz to co piszesz?
czy propagandę tylko głosisz?
 
 
#10 RE: Burmistrz stara się o dużą dotację dla miastakinga75 2019-07-05 18:33
żartowałam
 
 
#11 do # 3zenek44 2019-07-05 23:19
Moim zdaniem elity PIS-u w Radzyniu przynoszą więcej szkody niż pożytku. Problemem jest duża ilość zawiedzionych , zrażonych i poniewieranych ludzi. Nie tędy droga, pycha kroczy przed upadkiem.
 
 
#12 Dzień dobryeSPe 2019-07-08 15:08
Szanowna Rado Miasta i Pan, panie Burmistrzu. Na marginesie wiadomości wynikających z tego felietonu, chciałbym,zapytać się, czy chociażby w luźnych rozmowach podczas, lub przed sesją, zastanawialiście się, dlaczego dziesiątki małych punktów handlowych stoi pustych w centrum miasta. Ja rozumiem, że w punktu widzenia podatku od nieruchomości, nie ma sprawy. Podatek należny jest taki sam, ale czy nie boli kogoś to, że ileś rodzin w mieście, będących właścicielami tych lokali, nie przynoszą dla miasta zysku z PIT? Ileś rodzin pobiera zasiłki, tylko po to, aby je później zwrócić miastu w postaci podatku od nieruchomości? Czy zdajecie sobie sprawę, że budynki te w zastraszającym tempie tanieją, i pod zastaw bankowy coraz trudniej? Czy nasi radni, nie widzą, że kryzys dotknął samo centrum, ale powolutku epidemia się rozszerza? Przykładem jest miejski ryneczek. Już połowę jego przekształcono w parking, a za 2-3 lata, w całości stanie się wyłącznie parkingiem? I znowu dochody miasta spadną. Nie wiem, czy lepiej utrzymywać stawki dzierżawy z kosmosu, czy może zbierać symboliczne opłaty za dzierżawę, ale mieć dodatkowe z PIT?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.