Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2019 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00 image
Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00, 26.10.2019, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Jak będzie wyglądała droga S19 w mieście

Michał Maliszewski   
sobota, 29 czerwca 2019 07:00

Jerzy RębekPlanowana droga szybkiego ruchu S19, która będzie przebiegała przez nasze miasto jest teraz głównym tematem mieszkańców Radzynia.

Szczegóły jej realizacji przedstawił na ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek. – W ostatnim okresie odbyły się w powiecie radzyńskim konsultacje z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie oraz z projektantami drogi S19 – przypomniał burmistrz. – Może nie wszyscy są zadowoleni z przebiegu tej drogi w tym miejscu, ale ja jestem pod ogromnym wrażeniem skali przedsięwzięcia, które będzie realizowane na terenie miasta i sąsiedniej gminy wiejskiej.

- Te rozwiązania komunikacyjne, które zostały pokazane przez projektantów i przedstawicieli GDDKiA to jest wejście w XXI wiek – kontynuował. - Odcinek o długości 44 kilometrów, począwszy od Międzyrzeca do Kocka będzie realizowany już niebawem, ponieważ w roku przyszłym. Te prace mają trwać 19 miesięcy, plus trzymiesięczna przerwa zimowa. Jeśli to miałoby być zrealizowane w tak krótkim okresie to jest to fantastyczne przedsięwzięcie. To zmieni obraz Radzynia na mapie polski. Jestem pozytywnie zbudowany, ponieważ ten odcinek drogi S19 i w przyszłości autostrada A2 da nowe tchnienie dla wszechstronnego rozwoju gospodarczego Radzynia. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ponieważ po raz pierwszy, przed kilkoma dniami zostaliśmy o tym oficjalnie poinformowani i te plany zostały przedstawione – mówił włodarz Radzynia Podlaskiego.

Burmistrz wspomniał również o złożonych poprawkach w planach budowy drogi, które dokonał razem z wójtem gminy Radzyń Podlaski, Wiesławem Mazurkiem: - Złożyliśmy pewne propozycje zmian do tego, co przedstawiła nam GDDKiA, ale czy zostaną uwzględnione, trudno nam powiedzieć – powiedział. – Głównie chodzi o estakadę w kierunku Białej, ale to już jest kwestia wyłącznie GDDKiA. Chcę wyraźnie podkreślić, że będzie to miało ogromne znaczenie dla nas, mieszkańców Radzynia, ponieważ wiele dróg lokalnych zostanie wykonanych ze środków, które są przeznaczone na S19. Jest to ulica Porzeczkowa, Morelowa, a także dwa węzły komunikacyjne – Radzyń Północ w okolicach ul. Płudzińskiej oraz Radzyń Południe przy drodze krajowej 63, przy ul. Kleeberga. To są wydarzenia, które, jeśli zaistnieją w tym okresie, o którym wspomniałem to będzie to ogromny krok w postępie dla naszego miasta – zakończył Jerzy Rębek.

 

 

Komentarze  

 
#1 Chodnikzeus 2019-06-29 14:00
Nieśmiało chcę przypomnieć, ze w tym roku miala powstać ścieżka rowerowa od radzynia do turowa.
 
 
#2 WUMLeSPe 2019-06-29 18:51
Złoźzyliśmy pewne propozycje - to tajemnica jakie, czy zabezpieczenie się przed kompromitacją? A tak wogóle to peny bałwochwalcze w stosunku do problemu S-19, śmierdzą stylem pisu.Dużo och,ach, cud malina,bicie piany bez podania konkretów. Kto rozszyfruje ten skrót?
 
 
#3 tyle laaaatTUMASAZ 2019-06-29 22:40
Tyle lat obiecywana droga ... bardzo wazny tranzyt. dobrze ze vw koncu dojdzie do realizacji :) BRAWO PISIORY :)
NA WAS MOZNA LICZYC , PRZYNAJMNIEJ SLOWA DOTRZYMUJECIE...
 
 
#4 WUMLalafortis 2019-06-29 22:42
Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu szkolił ideologiczny aparat partyjny ;-)
 
 
#5 Na cześć PiSudziurdzik41 2019-06-30 00:43
Piosenka na cześć PiSu: kliknij
www.dailymotion.com/.../xkuqmo
 
 
#6 Jaki rozwój gospodarczy?zjp 2019-06-30 10:50
Cytat:
odcinek drogi S19 i w przyszłości autostrada A2 da nowe tchnienie dla wszechstronnego rozwoju gospodarczego Radzynia.
Zgadzam się w 100% z powyższym zdaniem ale w odniesieniu do Międzyrzeca bo na skrzyżowaniu tras szybkiego ruchu ulokują się centra logistyczne.
Ekspresowa "19" nie przyczyni się do żadnego rozwoju Radzynia. Zapewni jedynie jego mieszkańcom szybki dojazd do pracy w Lublinie czy w Międzyrzecu.
Rozwój gospodarczy, to lokalizacja firm. Proszę sobie odpowiedzieć gdzie inwestor łatwiej znajdzie pracowników-w Lublinie czy w Radzyniu? A więc gdzie ulokuje inwestycję?
A po drugie trochę ekspresówek już powstało. Czy ktoś zna małe miasteczko obok którego przebiega droga ekspresowa i dzięki temu to miasteczko prężnie rozwija się gospodarczo?
 
 
#7 Do zjpmaradona 2019-06-30 15:14
Jestem za postawionym pytaniem Zeusie z olimpu. Słyszałem że inwestycja przełożona na następny rok ale na pewno ma powstac. Pozdrawiam cały Olimp

Masz rację jedynie szybciej się Radzyń ominie
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.