Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2019 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00 image
Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00, 26.10.2019, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum oraz pojawią się toalety publiczne!

Michał Maliszewski   
piątek, 28 czerwca 2019 07:00

Ryneczek w Radzyniu PodlaskimRyneczek miejski zostanie zmniejszony, natomiast powiększy się ilość miejsc parkingowych – taki plan przedstawił na ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

- Rynek przy ulicy Dąbrowskiego został lekko zmodyfikowany – mówił burmistrz. – Handlowcy, którzy mają tam swoje stoiska zostali skoncentrowani w jednej części placu, a w drugiej części zostanie utworzony parking, jak wstępnie liczymy, na około 50 samochodów osobowych. To jest potrzebna inwestycja, ponieważ w Radzyniu brakuje miejsc parkingowych. Zainstalujemy tam również kamerę, która będzie monitorowała plac tak, aby wszyscy państwo, którzy zechcą tam pozostawić swój samochód byli pewni, że jest on w bezpiecznym miejscu. Plac jest idealnie usytuowany, w prawie samym centrum miasta, utwardzony, wszelkie elementy infrastruktury temu towarzyszą więc jest to działanie pożądane.

Jerzy Rębek wspomniał również o planach instalacji szaletów miejskich w newralgicznych miejscach w naszym mieście: - We wspomnianym wcześniej miejscu powstanie również WC – oznajmił włodarz Radzynia Podlaskiego. – Będzie uruchomione całodobowo dla wszystkich potrzebujących skorzystać z tego rodzaju urządzeń. Jeszcze w tej chwili jest to udostępniane w momencie, kiedy jest czynny plac targowy. Już kilka dni nas tylko dzieli od tego, myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli uruchomić to dla potrzeb wszystkich. Pojawią się także WC na dworcu PKS. Tam zostaną zainstalowane urządzenia, które umożliwią korzystanie z tych instalacji w godzinach, gdy niekoniecznie pracuje PKS. Konserwator zabytków zgodził się również na to, aby w pobliżu pałacu również usytuować urządzenie sanitarne i zamierzamy to zrobić na jesieni. Z tym czekać nie można, ponieważ coraz więcej grup turystów przybywa do Radzynia i troszkę żenujące jest to, gdy ludzie poszukują tych urządzeń, a ich nie ma. Zdecydowaliśmy się na takie działania i myślę, że będą one korzystne z punktu nas wszystkich i przybywających turystów, których oby było jak najwięcej – zakończył.

Jest to bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla seniorów, którzy często podnosili temat braku publicznych toalet w naszym mieście. Czekamy na realizację zamierzonych celów.

Ryneczek w Radzyniu Podlaskim

 

Komentarze  

 
#1 WyboryJasio 2019-06-28 07:41
zbliżają się wielkimi krokami
 
 
#2 ale trąbaopaopa 2019-06-28 10:46
Pewnie, zlikwidować całkiem, zdusić w ludziach przedsiębiorczość, mogą przecież lecieć do MOPSU po zasiłek.
A ten pomysł jest zaskakująco mało fantazyjny jak na radzyńskiego cudotwórcę, może warto przypomnieć kilka jego bardziej ambitnych przedwyborczych przedsięwzięć: poszukiwania fontanny, deptak na ulicy Ostrowieckiej, rewitalizacja parku (gdzie są wizualizacje, które tak dumnie stały na placu wolności? rozumiem, że budżet je przewidział, ale nie przewidziano już kosztów prac rewitalizacyjnych?), rewitalizacja starego PKS (co z nią? nie ma pieniążków, bo wpompowano w pałac?). Jeszcze kilka lat, a w Radzyniu zostaną emeryci i młodociana patologia.
 
 
#3 RE: Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum oraz pojawią się toalety publiczne!for_sale 2019-06-28 10:53
Zwiększenie miejsc parkingowych w centrum to dobry pomysł. Byłoby całkiem świetnie gdyby dało się z tego parkingu przy ryneczku wyjechać na ul. Ostrowiecką (przejeżdżając obok banku). W tej chwili jest to ulica jednokierunkowa.
 
 
#4 brawo burmistrz!melasa 2019-06-28 13:02
świetna decyzja, jakże dopasowana do potrzeb mieszkańców, w końcu będzie gdzie zaparkować jadąc na ryneczek po tanie fajeczki 8)
 
 
#5 malesa = człowiek zagadkaP.K. 2019-06-28 17:57
ani słowem czy parking będzie płatny?
 
 
#6 KamerAMamisynek 2019-06-28 20:10
Ps czy kamerki będą również skierowane na handlujących fajkami ? :D
 
 
#7 to się nazywatrias 2019-06-28 22:25
To się nazywa dotrzymać obietnic wyborczych. Pan Rębek obiecał w trakcie kampanii wyborczej handlującym na ryneczku że ich wyrzuci za brak poparcia dla jego kandydatury, Słowa jak widać dotrzymuje. A propos turystów. Gdzie te tłumy?
 
 
#8 turyściP.K. 2019-06-28 22:37
dobre pytanie, takie tłumy turystów, że wszystkie sklepy i lokale usługowe w pobliżu pałacu padają jak muchy, może to jacyś bieda-turyści
 
 
#9 RE: Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum oraz pojawią się toalety publiczne!opaopa 2019-06-28 23:39
to radzyńskie społeczeństwo bydło xd
 
 
#10 RE: Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum oraz pojawią się toalety publiczne!opaopa 2019-06-29 11:03
a przynajmniej wielu myśli, ze może nas tak traktować, a my rzucimy się na każdy ochłap!
 
 
#11 RE: Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum oraz pojawią się toalety publiczne!astra 2019-06-29 11:08
Tylko nie umieszczajcie tych toalet w centrum uwagi bo przysłoni nasz Pałac,dobry przykład umieszczenia wc jest przy samym wejściu do naszego parku,ale ustronne miejsce ubija przy samym wejściu.....proszę o rozwagę jeśli można zasugerować ...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.