Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 lutego 2020 imieniny: Arnolda, Konrada

Kolejna edycja Działaj Lokalnie!

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 czerwca 2019 06:00

Plac zabawChciałbyś ciekawych zajęć dla Twoich dzieci? A może wspólnie z sąsiadami chcecie zagospodarować skrawek zieleni w waszej miejscowości, wyremontować krzyż lub kapliczkę?

A może wspólnie z kolegami chcecie zorganizować cykl spotkań z grami planszowymi, warsztaty wokalne albo teatralne? Na takie i inne działania wokół dobra wspólnego można zdobyć pieniądze w programie "Działaj Lokalnie". Formularz wniosku jest łatwy, a wnioski składa się przez internet do 25 czerwca 2019 roku. Adres strony: http://system.dzialajlokalnie.pl. W procesie pisania, realizacji projektu i jego rozliczania pomagają lokalni koordynatorzy. Można zdobyć do 6.000 złotych, a zaplanowane działania powinny być dostępne dla wszystkich, promowane lokalnie i muszą trwać conajmniej 3 miesiące.

Na dotacje jest 42.000 złotych. Decyzje o tym kto otrzyma pieniądze podejmuje komisja w której skład wchodzą przedstawiciele gmin, mediów i lokalnych organizacji pozarządowych.Więcej informacji i regulamin dostepne są na stronie programu: www.facebook.com/dzialajlokalnieradzyn Programem objęte są wszystkie gminy powiatu radzyńskiego: Borki, Komarówka Podlaska, Wohyń, Ulan Majorat, Czemierniki, Kąkolewnica a także Radzyń Podlaski - gmina i miasto."Działaj Lokalnie" jest ogólnopolskim programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.Za przeprowadzenie konkursu na terenie powiatu radzyńskiego odpowiada Ośrodek Działaj Lokalnie - Fundacja Akcja Działa. Więcej informacji udzielają koordynatorzy programu na terenie powiatu Jakub Jakubowski oraz Jakub Sozoniuk - kontakt telefoniczny 696-079-219, e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez profil na Facebooku. Od 2013 roku, czyli pierwszej edycji programu w powiecie radzyńskim dofinansowanie uzyskało ponad 40 pomysłów.

W Sitnie wyremontowano kapliczkę, w Wygnance, Branicy i Plancie utworzono boiska i zorganizowano turnieje gry w piłkę, w Suchowoli wyremontowano plac zabaw a w "akademii pod wierzbami" spotykali się i dyskutowali rodzice. Mieszkańcy Bork wyremontowali łódkę i uczyli się żeglować, w Ulanie wydano książeczkę z ilustracjami dzieci i przygotowano spektakle teatralny. Poza tym sporo działo się w Radzyniu i innych miejscowościach. O tych i innych przykładach działań, którymi można się inspirować przeczytacie na stronie programu www.dzialajlokalnie.pl

Zapraszamy do realizacji pomysłów!

190612-dzialaj-1190612-dzialaj-2190612-dzialaj-3

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.