Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Uczniowie z Radzynia spokojni o tegoroczne matury

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 13 maja 2019 07:00

Pusta sala w I LO przygotowana do egzaminów maturalnychEgzamin dojrzałości w niektórych szkołach był dość zaskakujący.

Przez fałszywe alarmy o podłożonej bombie w niektórych placówkach opóźniono maturę, a w innych nawet ją przerwano. Całe szczęście w naszym mieście obyło się to bez żadnych utrudnień. Dziś postanowiliśmy porozmawiać z uczniami radzyńskich szkół o tym, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości. Pytaliśmy głównie o pisemny polski, matematykę oraz język obcy. Przed nimi jeszcze egzaminy rozszerzone z wybranych przez nich przedmiotów oraz matura ustna.

Matematykę pisało się przyjemnie, ale przez stres w paru miejscach popełniłem głupie błędy. Do angielskiego byłem od razu nastawiony, że mniejszego wyniku niż 80% nie oczekuje. Był to łatwy egzamin, natomiast z języka polskiego zakładałem, że będą Dziady i… były. Część testowa też jakaś trudna nie była – powiedział nam Szymon z I LO.

Wydaje się, że egzaminy były proste, ale każdy ma inne odczucia w tym temacie. Nie powiem wiele, jeśli mówimy o poziomie zadań. Zadania nie były nie do rozwiązania, ale treść niektórych była zawiła np. na języku polskim czy rozszerzonym angielskim, należało dwa razy zastanowić się nad odpowiedzią. jeśli chodzi o uczucia to cały stres minął w chwili wejścia na salę. Potem była tylko ulga i satysfakcja, że jest już po wszystkim – opowiedziała Marta z ZSP.

Podstawa z polskiego była dość zaskakująca. Na pewno nie było to coś, czego spodziewali się maturzyści. Nie dość, że CKE zafundowało nam powtórkę z utworów Henryka Sienkiewicza, to teza, którą przyszło nam sformułować, nie była zero jedynkowa, co czyniło ją trudniejszą od poprzednich. Podstawa z matematyki wydawała się zaskakująco prosta. Aby wykonać poprawnie zadania wystarczyła podstawowa znajomość zależności matematycznych i umiejętność korzystania z tablic. Angielski również wydawał się być prosty. Słownictwo było podstawowe, a zadania były przyjemne i intuicyjne. Temat e-maila, który trzeba było napisać, również nie był szczególnie wymagający i zostawiał duże pole do popisu – mówiła nam Agata z I LO.

Trzymamy kciuki za naszych maturzystów. Powodzenia na egzaminach ustnych i przedmiotach rozszerzonych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.