Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uczennice ZSP w Finale Regionalnym Olimpiady ZUS

Michał Maliszewski   
sobota, 09 marca 2019 08:00

Reprezentantki ZSP na olimpiadzie ZUSAwans reprezentantek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim do etapu regionalnego olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", to kolejny sukces uczniów tej szkoły.

Zespół konkursowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim stanowi: Kinga Sposób, Weronika Sposób i Kinga Walczyna. 15 marca 2019 r. dwadzieścia zespołów z województwa lubelskiego będzie walczyło w siedzibie UMCS o awans do finału krajowego. Olimpiada organizowana jest przez ZUS, by propagować wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

Odbywa się w 3 etapach: szkolnym, regionalnym i krajowym. W roku szkolnym 2017/2018 wzięło w niej udział 30 tysięcy uczniów z całej Polski. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć dyrekcji, kadrze pedagogicznej i utalentowanej młodzieży.

Reprezentantkom radzyńskiej szkoły życzymy powodzenia.

 

 

Komentarze  

 
#1 podwyzki dla nauczycielikesi 2019-03-09 18:44
W naszym powiecie są szkoły,w których nauczycielom należą się podwyżki. Uczniowie mają wysokie osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, konkursach na szczeblu regionalnym,ogólnopolskim, matura, egzaminy zawodowe są zadawane w 100%. Bardzo byśmy chcieli poznać jak rozdzielanie są pieniądze na szkoły ponadgimnazjalne, jak to się ma do liczby uczniów w szkole (tylko szkoły dzienne, wiadomo jak to jest w zaocznych) ile osób przystępuje do egzaminów oraz ile zdaje,wiemy że jest subwencja, ale z naszych podatków też coś idzie na szkoły???1000 zł tylko dla dobrych nauczycieli
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-03-09 22:24
Cyt.:"W naszym powiecie są szkoły,w których nauczycielom należą się podwyżki. Uczniowie mają wysokie osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, konkursach...". Podwyżki należą się dobrym nauczycielom. Fakt. Tylko, że kryterium olimpiad i konkursów nie powinno mieć wyłączności. Nauczyciel, który osiąga niewielki nawet postęp z uczniem słabym, niezdolnym, uczniem specjalnych potrzeb lub po prostu leniwym, to także dobry nauczyciel.On często bardzo ciężko pracuje na słabo widoczny efekt. Sukcesy spektakularne w konkursach - jak najbardziej, ale czy można je mieć np. ucząc w OSiW OHP w Maryninie? Tam sukcesem jest skuteczne zmotywowanie ucznia do jakiegokolwiek wysiłku.
 
 
#3 RE: Uczennice ZSP w Finale Regionalnym Olimpiady ZUSfalconetti 2019-03-09 23:06
Andrzej Kotyła , nic dodać , nic ująć . Pozdro dla Ciebie .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.