Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2019 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Będzie nowy parking przy ul. Sitkowskiego

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 lutego 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekPo przebudowie ul. Sitkowskiego i utworzeniu na tym odcinku ścieżki rowerowej kilkanaście miejsc, gdzie mogliśmy zaparkować swoje pojazdy zostały zlikwidowane.

Odczuli to głównie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej. Burmistrz Jerzy Rębek we współpracy ze starostą Szczepanem Niebrzegowskim mają jednak plan na rozwiązanie tego problemu. Temat ten poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący Adam Adamski: - Mieszkańcy, którzy dojeżdżają do szkoły nr 2, gdy odbywa się wywiadówka mają problem z parkowaniem i z tego co wiem, pewne kroki były poczynione w kierunku zwiększenia miejsc parkingowych w tamtym terenie. Proszę o takie działania w tym roku – zakończył.

- Chcę poinformować z satysfakcją, że mamy przekazany teren od starosty radzyńskiego na powiększenie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 – odpowiedział Jerzy Rębek. – Ja wystąpiłem do pana starosty, do zarządu powiatu z prośbą o odkupienie od powiatu pasa ziemi o szerokości 5 metrów, który przylega bezpośrednio do drogi wjazdowej na parking przy szkole. Zarząd powiatu podjął decyzje o nieodpłatnym przekazaniu nam tego pasa i mam nadzieję, że powstanie tam parking przynajmniej dla 25 samochodów osobowych. To, co utraciliśmy na ulicy Sitkowskiego odzyskamy na nowopowstającym parkingu. To pozytywna informacja od zarządu powiatu – zakończył burmistrz.

Termin utworzenia nowych miejsc parkingowych jest jeszcze nieznany.