Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2019 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00 image
Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00, 26.10.2019, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Impreza modelarska w Borkach

Michał Maliszewski   
sobota, 02 lutego 2019 08:00

RafałkiJuż w nadchodzący weekend w Borkach odbędzie się unikalny w skali regionu konkurs modelarski RAFAŁKI o nagrodę Wójta Gminy Borki Radosława Sałaty.

Nazwa konkursu pochodzi od liter kodowych pochodzi od liter kodowych Dywizjonu 303 „RF”, który jest związany z Gminą Borki za sprawą płk pil. Zdzisława Krasnodębskiego – Pierwszego Dowódcy Dywizjonu 303, urodzonego się w tej gminie. W konkursie mogą brać udział uczestnicy w trzech kategoriach: młodzik, junior, senior. Modele będą oceniane w ponad 50 klasach.

Już teraz zgłoszono do konkursu ponad 170 modeli. Wszystkie modele będzie można bezpłatnie oglądać podczas wystawy konkursowej przez dwa dni w Sali Widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach przy ulicy Spółdzielczej 1. Organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje. Będzie pokaz lakiernictwa artystycznego, pokaz gry wojennej Wrzesień 1939 oraz pokaz modelu okrętu wojennego zbudowanego w skali 1:19,5 w wodzie.

Konkurs objęli honorowym patronatem: Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski oraz Starosta Powiatu Radzyńskiego.

Organizatorem konkursu jest Gmina Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Placówek Oświatowych w Borkach.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.