Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 czerwca 2019 imieniny: Bogny, Florentyny

Poznajcie inwestycje, jakie mają zostać zrealizowane w naszym mieście

Michał Maliszewski   
piątek, 04 stycznia 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekW uchwale budżetowej na 2019 rok zapisano również plan przedsięwzięć na najbliższe lata.

Przypominamy, że podczas ostatniej sesji przyjęto zarządzenie w sprawie planu uchwały budżetowej. Podczas głosowania, 14 radnych było za jego przyjęciem, natomiast od głosu wstrzymała się jedynie Bożena Lecyk. Informowaliśmy już (tutaj!) jakie plany inwestycyjne ma Rada Miasta na ten rok. Zobaczcie jakie przedsięwzięcia planowane są na najbliższe lata.

Rokoko na Nowo, czyli rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego.

Miasto posiada kompleksową dokumentację projektową i prawomocne pozwolenie n a budowę. Opracowany został wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020. Jednak w związku z nieprzyznaniem dotacji na rewitalizację centrum Radzynia, w tym modernizację Pałacu Potockich, zadanie to zostało przełożone na przyszłe lata. Do czasu wyjaśnienia przyczyn odrzucenia wniosku na dofinansowanie i podjęcia kolejnych prób pozyskania środków na pałac i park, miasto nie ma szans we własnym zakresie przeprowadzić gruntownej renowacji pałacu. W związku z tym nie przewidziano działań finansowych w tym zakresie w roku 2019.

Rewaloryzacja zabytkowego parku w zespole pałacowo-parkowym.

Miasto posiada kompleksową dokumentację projektową i prawomocne pozwolenie na budowę. Zawarto umowę o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Okres realizacji tego zadania inwestycyjnego przewidziany był na lata 2017 - 2019.

Łączne nakłady finansowe 1 961 998,57 zł. w tym:

- dotacja z budżetu państwa: 157 325, 08 zł.

- dotacja ze środków unijnych: 1 002 160, 75 zł.

W związku z tym, że przeprowadzony przetarg nie wyłonił wykonawcy ze względu na cenę, zdecydowanie przewyższającą przeznaczone na ten cel środki, zadanie przełożono na rok 2020.

Budowa windy w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy na Bulwarach.

Okres realizacji tego zadania inwestycyjnego przewidziany jest n a lata 2017-2020. 27 lipca 2017 roku podpisano porozumienie pomiędzy miastem Radzyń Podlaski a Radzyńską Spółdzielnią Mieszkaniową na wykonanie modernizacji budynku. Inwestycja nie zostanie wykonana w tym roku.

Budowa drogi - ul. Przemysłowa.

19 grudni a 2017 roku podpisano umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej inwestycji z firmą „AMD" Usługi Budowlane i Projektowe z siedzibą w Puławach Projekt jest w trakcie opiniowania prze z GDDKiA w Lublinie. Nie przewiduje się działań przy tej drodze w tym roku.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego - ul. Wisznicka.

Okres realizacji tego zadania inwestycyjnego przewidziany jest na lata 2017-2022. Nie przewidziano działań w tym zakresie w roku 2019.

Budowa ciągu pieszo-jezdnego - ul. Jagiellończyka i ul. Wyszyńskiego.

Okres realizacji tej inwestycji jest identyczny jak przy poprzedniej. W tym roku prace się nie rozpoczną.

Rozbudowa budynku przedszkola miejskiego przy ul. Chmielowskiego.

Okres realizacji tego przedsięwzięcia przewidziany jest na lata 2017-2020. Nie przewidziano działań w tym zakresie w roku 2019.

Przebudowa dziedzińca pałacowego w zespole pałacowo-parkowym Potockich.

Według umowy opracowanie dokumentacji podzielono na dwa etapy. W pierwszym, wykonana zostanie koncepcja projektowa wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami (wartość prac w 2018 r. to 32 000 zł}. W drugim etapie, przewidzianym do realizacji do 15 lutego 2019 r. wykonany zostanie projekt budowlany wraz z kompletną dokumentacją projektową i kosztorysową (kwota zaplanowana w budżecie na 2019 r. to 95 000 zł).

Pozostałe przedsięwzięcia to budowy ulic: Lisowskiego, Polnej, Zielonej, Dębowej, Akacjowej, Klonowej, Powstania Styczniowego, Baczyńskiego, Reymonta, Lisowskiego, Matejki, Chełmońskiego, Wyspiańskiego, Truskawkowej, Poziomkowej i Wiśniowej.

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-01-04 08:55
Kolego Redaktorze, doradzałbym zmianę tytułu artykułu na; POZNAJCIE INWESTYCJE, JAKIE NIE BĘDĄ W ROKU 2019 ZREALIZOWANE W NASZYM MIEŚCIE.
 
 
#2 uchwała budżetowaJakub Jakubowski 2019-01-04 08:58
Jeśli uchwała budżetowa dotyczyła 2019 roku to po co mówić/pisać o inwestycjach, które NIE BĘDĄ REALIZOWANE? Chyba tylko po to, że gdyby nie o tym, to nie byłoby w ogóle o czym mówić. Równie dobrze można by dodać, że w 2019 roku nie będzie realizowana rewitalizacja placu po starym PKS, rewitalizacja Oranżerii oraz rewitalizacja ulicy Warszawskiej. Nie będzie też realizowany kompleks odkrytych basenów, które burmistrz obiecał. Nie będzie też wielopoziomowego parkingu ani żadnej inwestycji prywatnej dającej dodatkowe miejsca pracy w dużej ilości, czyli czegoś co rzeczywiście by się przydało... Będzie natomiast dług. Szkoda, że nie przypomniano w artykule w jakiej wysokości. To było z pewnością zapisane w uchwale budżetowej na 2019 rok, którą radni prawie jednogłośnie zaakceptowali.
A radnej Bożenie Lecyk gratuluję prostego kręgosłupa i odwagi!
 
 
#3 uchwała budżetowamonster 2019-01-04 11:25
Napiszcie kiedy wkoncu zrealizujecie obietnice zadaszenia stadionu i sztucznego boiska treningowego dla klubu Orleta, oraz wiele innych które są obiecane! :-)
 
 
#4 do monsterswetru123 2019-01-04 13:08
Ludzie, wy naprawdę nadal jesteście tacy naiwni, że jakakolwiek lokalna władza, ot tak wyremontuje wam stadion nie mając z tego żadnych korzyści? :D
Weźcie wybierzcie między sobą komitet zbiórkowy jakichś np. 3 ogarniętych osób, które będą odpowiedzialne za kasę, zorganizujcie ściepę wśród siebie i wyznaczcie kogoś, by przebiegł się podczas każdego meczu z puszką po trybunach, zamiast marnować czas na liczenie, że władza wam coś da za friko z publicznych pieniędzy...
Możecie też część dochodów ze sprzedaży ciuchów i gadżetów przeznaczyć na cele zbiórki, ewentualnie zrobić jakieś smyczki-cegiełki albo coś w tym stylu.
Przestańcie wreszcie spamować na forach, bo to i tak nic nie da - trzeba działać ODDOLNIE!
 
 
#5 do swetru123agagr 2019-01-04 13:36
Popieram w 100%.
Dajcie już spokój z tą zadaszoną trybuną bo to już sie mdłe robi.
Weźcie sie sami i coś zróbcie w tym temacie.
Zmieńcie ten zarząd który nic nie robi i poszukajcie sponsorów.
Miasto nie zrobi wam zadaszonej trybuny bo ma ważniejsze sprawy na głowie.
 
 
#6 no takP.K. 2019-01-04 15:18
ważniejsza wymiana oswietlenia za 3 miliony i przetart ustawiony pod synalka burmistrza, wez sie nie osmieszaj, gdzie jest 10 baniek z dosfinansowania? oszust machal karteczkami przed wyborami a teraz nie ma odwagi nawet golosu zabrac
 
 
#7 Iwestycjebolo2 2019-01-04 16:22
:lol: Bardzo się mylicie nasz ukochany Burmistrz wszystko załatwi .tylko dajcie mu szansę .Może to być w tej kadencji lub w następnej albo jeszcze w następnej.Najważniejsza kwestia to aby wypłata płynęła do portfela. ;-)
 
 
#8 RE: Poznajcie inwestycje, jakie mają zostać zrealizowane w naszym mieściedaisy62 2019-01-04 17:51
na klopoty tylko sieromski on jest niesamowicie kreatywny i wszyskiemu zaradzi
 
 
#9 TYLKO ROBIĄ PROJEKTY...FOX58 2019-01-04 17:51
Za które płacimy i odkładamy na półkę.tych niezrealizowanych nazbierało by się z 10.
 
 
#10 żartzenek44 2019-01-04 19:21
Czy nikt nie zauważył wydłużającego się nosa ?
 
 
#11 Proszę zmienić tytuł tego artykułuRacjonalista 2019-01-04 19:50
Dziennikarstwo lokalne nie powinno wprowadzać ludzi w błąd, tytuł powinien brzmieć: "Całkowity zastój miasta pod rządami PIS"
lub
"Wyszło szydło z worka, mieszkańcy wydyma*i przez lokalny PIS"
lub
"Nie będzie niczego"
lub
"Uwierzyliście naiwniaki? Następna szansa za 5 lat"
lub
"Dumę z Radzynia budujemy na niczym"
 
 
#12 Odnośnie 4 i5kamasutrax 2019-01-05 05:14
Stadion jest tak samo ważny jak inne inwestycje. Została złożona obietnica i władza zostanie z niej rozliczona za 5 lat Potrzeb jest dużo i trzeba dążyć do ich zrealizowania jeśli są tylko ku temu możliwości a Państwo z komentarzy 4 i 5 nie wiedzą że na zadaszenie czy boisko można będzie uzyskać dotacje :-). Jedni twierdzą stadion nie potrzebny zadaszony wyremontowany inni powiedzą że coś innego nie potrzebne.Miasto ma wiele potrzeb ale stadion niestety również popada w ruinę kto chodzi na mecze ten łatwo zobaczy stan głównej trybuny.
 
 
#13 do kamasutraxRacjonalista 2019-01-05 05:57
4 lata temu tez było całe mnóstwo obietnic złożonych.
Jakoś nie zostały rozliczone.
Wierzysz, że za 5 lat będzie inaczej?
 
 
#14 do kamasutraxswetru123 2019-01-06 20:22
Stadion nie jest ani miejscem strategicznym, ani reprezentacyjnym miasta, dlatego go olewają i będą olewać. Jak się sami nie weźmiecie, nikt za was tego nie zrobi, bo zależy na nim wyłącznie wąskiej grupie osób, a nie całemu okolicznemu społeczeństwu, podobnie jak na obiecywanych wcześniej skejtparku i siłowni. Gdy mieszkańcom była potrzebna droga z Płudów przez gościniec, by nie musieli nadrabiać drogi do Radzynia, to sobie zrobili ją sami i nie czekali na łaskę, że "może lokalna władza się ulituje, a może jeszcze dotacja z państwa będzie". Wy też tak powinniście zrobić ze stadionem, zwłaszcza, że nie słyszałem, by wam tego zabraniał.
Z drugiej strony, jeśli naprawdę wam zależy na płaszczeniu się przed tą patologią zza biurek, to wybierzcie delegację i idźcie protestować na posiedzenia Rady Miasta, upominajcie się u burmistrza itd, ale skończcie nareszcie tą dziecinadę ze spamowaniem, bo od siedzenia plackiem przed kompem i klepania na klawiaturze ciągle tego samego, nic się nie zdziała. Tak długo już uskuteczniacie tą metodę i jakie macie postępy? Ano, żadne. To ewidentnie znak, że nadszedł czas ją w końcu zmienić!
Chyba, że tylko piszecie dla utrzymania tradycji, to wtedy ok...
 
 
#15 RE: Poznajcie inwestycje, jakie mają zostać zrealizowane w naszym mieściekinga75 2019-01-09 16:36
właściwie to na nic nie mamy pieniędzy
ani przyzwolenia
jeśli cokolwiek chcemy robić
musimy pytać i prosić o łaskę
mocniejszych i możniejszych w województwie
a Oni powiedzą że muszą spytać w ministerstwie
a Tamci mają wytyczne i dyrektywy i restrykcje i plany w Brukseli
a Bruksela też sama nic nie może
to może wnioski pisać od razu do Waszyngtonu
albo jeszcze wyżej czyli do tych którzy mają pieniądze tego świata i nie tylko pieniądze i cesarskie legiony żandarmów

za komuny mieliśmy trochę bliżej
bo do Moskwy

ciekawe tylko gdzie idą nasze podatki?
i po co tyle obietnic że to my decydujemy?
 
 
#16 RE: Poznajcie inwestycje, jakie mają zostać zrealizowane w naszym mieściepioter 2019-01-10 23:14
ok PK. Miasto do tej pory płaci za prąd 800 000 zł. Po wymianie oświetlenia na LED opłaty spadną o 500 000 zł. Więc nie rozumiem o co ci się rozchodzi. Po 6 latach eksploatacji wychodzi na 0. Nie wiem jak wyglądają koszta utrzymania tych LED owych lamp. Nie wiem ile lamp zwykłych spali się zanim to zrobi LED.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.