Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 stycznia 2021 imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

Czterech uczniów ZSP w finale olimpiady

Michał Maliszewski   
sobota, 01 grudnia 2018 07:00

InformacjaUczniowie Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim awansowali do finału ogólnopolskiego IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Ruta Borysiuk, Kornelia Mańko, Kinga Sposób oraz Krzysztof  Kalenik, 13-14 grudnia 2018 r. będą reprezentować nasz region w Bydgoszczy. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Program IV Olimpiady, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy” i problematyki ogólnej.

W tym roku w etapie okręgowym olimpiady wzięło udział 405 uczniów z 89 szkół z całego kraju. Do finału awansowało tylko 65 najlepszych uczniów z 39 szkół. Wśród nich jest aż czterech przedstawicieli naszej szkoły.

Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2019.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.