Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 marca 2019 imieniny: Bogusława, Katarzyny

Ponad 50% policjantów z radzyńskiej komendy na zwolnieniach lekarskich

Michał Maliszewski   
środa, 07 listopada 2018 07:00

ProtestFala zwolnień lekarskich napływa w ostatnim czasie na biurko dyżurnego radzyńskiej Policji.

Nieoficjalnie mówi się o proteście policjantów, którzy wcześniej wstrzymywali się z wypisywaniem mandatów, a teraz postanowili udać się na tak zwane L4. Mundurowi żądają podwyżek wynagrodzeń o 650 zł, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego oraz pełnopłatnego urlopu. Na jednym z forów policyjnych użytkownik napisał:

„Panowie jeśli odpuścimy będzie źle, rząd nas oleje całkiem, będą nami pomiatać przez następne 10 lat. W łódzkim dajemy z siebie wszystko, zamknięte komisariaty, brak patroli jest ciężko, zostały naprawdę minimalne siły na wypadek naprawdę ważnych rzeczy, zagrożenia życia i zdrowia. Od 10 lat, od momentu przejęcia władzy przez PO Policja stacza się coraz niżej. Odchodzą ludzie którzy mają po 5 6 lat pracy i masowo ci, którzy mają 15. Dość nadgodzin, tyrania świątek piątek za miskę kaszy bez okrasy! Po za tym pracujemy na rozpadającym się sprzęcie. Statystyka rządzi, nie jest ważny obywatel, ważne są normy. Nie ma służb wspomagających, policja odpowiada za tak wiele rzeczy że jest już na granicy wydolności. Jest nas mniej na ulicach i co raz mniej jest też doświadczonych policjantów. Panie i Panowie Policjanci myślę że teraz walczymy o przyszłość naszej formacji. Rządzący nie potrzebują policji mają swój BOR któremu podnieśli wypłaty kiedy ci położyli raporty. Koleżanki i koledzy pomyślcie w jakiej Policji chcecie pracować jak chcecie aby wyglądała wasza przyszłość w tej formacji. I zróbcie to co uważacie za stosown"e – napisano na forum internetowym.

Rzecznik radzyńskiej Policji nie wspomina nic o proteście mundurowych. Informuje jednak, że sytuacja jest dynamiczna, ze względu na rosnącą falę zwolnień lekarskich. Na ulicach naszego miasta nie widać już tak dużej ilości patroli, chociaż młodszy aspirant Piotr Mucha uspokaja, że sytuacja jest cały czas pod kontrolą: - Taka sytuacja przedstawia się w całym garnizonie lubelskim – komentuje rzecznik radzyńskiej Policji. – Niektóre zwolnienia dopiero do nas spływają, ponieważ stan zdrowia nie pozwala stawić się od razu i są określone terminy na dostarczenie zwolnienia. My, jako Policja nie strajkujemy. Spowodowane jest to stanem zdrowia funkcjonariuszy. Każdy z policjantów, który jest na zwolnieniu lekarskim, lekarz ocenił jego stan zdrowia no i na tej podstawie wystawia zwolnienie lekarskie. Komenda funkcjonuje prawidłowo, ciągłość służby jest zachowana, więc o zagrożeniu bezpieczeństwa dla mieszkańców nie ma mowy – mówił Piotr Mucha.

Sytuacja jest dynamiczna. Liczba zwolnień lekarskich, które napływają rośnie. – Na teraz, w skali naszej komendy w powiecie radzyńskim, na zwolnieniach lekarskich obecnie przebywa nieco ponad 54 procent funkcjonariuszy. Zwolnienia ciągle napływają. Na chwilę obecną jest zapewniona ciągłość służby. Jak będzie dalej? Czas pokaże – powiedział nam rzecznik Mucha.

Podobna sytuacja panuje we Włodawie, Łęcznej i Parczewie. Jeśli na terenie naszego powiatu pojawi się czarny scenariusz braku mundurowych, którzy zapewniają teraz ciągłość dyżurów, wtedy kierownictwo radzyńskiej komendy będzie musiało pochylić się nad tym problemem i w jakiś sposób rozwiązać tę sytuację.

181106-protest-1181106-protest-2181106-protest-3181106-protest-4181106-protest-5181106-protest-6181106-protest-7181106-protest-8

 

Komentarze  

 
#61 RE: Ponad 50% policjantów z radzyńskiej komendy na zwolnieniach lekarskichfalconetti 2018-11-10 00:23
synio , obawiam się , że źle mnie zrozumiałeś .Opisałem to , co widziałem . Nigdy nie napisałem że obecni policjanci mają krótkie rozumki i to , że są kalekami .Stwierdziłem w domyśle , że bardzo ciężko było dostać pracę w policji (radzyniak 13 mówi , że teraz jest dużo łatwiej , nie sprawdzałem) .A do policji się nie pcham i nigdy nie pchałem , zarabiam w inny sposób.
 
 
#62 RE: Ponad 50% policjantów z radzyńskiej komendy na zwolnieniach lekarskichfalconetti 2018-11-10 00:31
radzyniak 13 , nabór oglądałem dobrych kilka lat temu i uwierz mi , nawet ludzie z resortu , którzy przyjechali jako osoby towarzyszące byli zniesmaczeni .Ja bezpośrednio nie byłem zainteresowany pracą w policji.
 
 
#63 Ciach bajeraradzyniak13 2018-11-10 12:20
Kończąc dyskusję proponuję tym, których nadal piecze dupka po niezjedzonym kebabie: Wstąpcie w szeregi czeka przygoda życia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.