Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 kwietnia 2024 imieniny: Jerzego, Wojciecha

Bardzo dobre walki radzyńskich judoków w Otwartych (międzynarodowych) Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci w Judo

Michał Maliszewski
czwartek, 25 października 2018 07:00

Podczas walkiW Lublinie 20 października 2018 r. odbyły  się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii wiekowe młodzików i dzieci. Przystąpiły do nich wszystkie kluby z Lubelszczyzny tj. Lublina, Zamościa, Chełma, Świdnika, Modliborzyc i Radzynia ponadto z Ostrowca Św., Radomia - Makowca i jeden klub z Warszawy.

Jak zwykle do Lublina przyjechały również licznie ekipy z Białorusi i Ukrainy. W tym mocno obsadzonych zawodach wzięli udział zawodnicy MULKS „Technik-Orion” działającego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. W Lublinie walczyła 10 osobowa grupka radzyńskich judoków i wszyscy zasłużyli na słowa uznania. Radzyniacy zdobyli łącznie 9 medali, w tym aż 5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy oraz jedno 5 miejsce.

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi (zawodnicy roczników 2009 i 2010). W tej grupie wiekowej  w wadze 46 kg startował i walczył bardzo dzielnie Rafałek Hawryluk, który po wygraniu 3 walk przed czasem uległ zawodnikowi z Ukrainy i zajął 2 miejsce.

W grupie wiekowej U 12 – roczniki 2007 -2008 walczyli Adam Kałuszyński i Marcin Mackiewicz obaj  spisali się znakomicie i zostali Mistrzami Województwa Lubelskiego. Adam miał w swojej wadze 33 kg - 8 przeciwników i wyszedł z rywalizacji z nimi zwycięsko. W finale pokonując swojego rywala z Ostrowca przed czasem. Także bardzo skutecznie walczył Marcin Mackiewicz w wadze 42 kg, który wygrał wszystkie trzy walki i stanął na najwyższym stopniu podium.

W kategorii wiekowej dzieci starszych rocznik 2005-2006. Zwycięzcami zostali: Anita Hołownia w kat. 48 kg, po 2 zwycięskich walkach (pewnie i przed czasem) oraz Janek Zajko w kategorii 42 kg. W tej samej wadze drugi był Franek Gepner. Dobrze walczący Franek uległ (niespodziewanie) koledze z Radzynia, który zaprezentował się bardzo dobrze. Janek wygrał wszystkie 4 walki i zdobył złoty medal. Srebrny medal w wadze 46 kg zdobył Andrzej Kowalik, o ostatecznej kolejności w tej kategorii wagowej zadecydowały niewielkie (gramowe) różnice wagowe, gdyż 3 zawodników wygrało po 3 walki i doznało po 1 porażce. Niestety sędziowie nie wzięli pod uwagę małych punktów, najlepszy w nich był Andrzej Kowalik, który 3 swoje walki rozstrzygnął przed czasem. W wadze 50 kg 5 miejsce zajął pechowo walczący Michał Obrębski.

Wśród młodzików walczyli Kryspin Niebrzegowski w wadze 66 kg i Michał Hawryluk

w kategorii 55 kg. Świetnie spisał się Kryspin który dwukrotnie przez rzut pokonał rywala z Ukrainy i zdobył złoty medal. Nieco słabiej spisał się Michał Hawryluk zajmując III miejsce w kategorii 55 kg.

Ponieważ zawody były bardzo dobrze obsadzone - w zawodach uczestniczyło ponad 120 młodych zawodników - a szczególnie mocnymi rywalami okazali się goście zza naszej wschodniej granicy, judocy z Białorusi i Ukrainy - start można ocenić za bardzo udany.

Wyjazd na zawody judo był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Powiatu Radzyńskiego.

181024-judo-01181024-judo-02181024-judo-03181024-judo-04181024-judo-05181024-judo-06181024-judo-07181024-judo-08181024-judo-09181024-judo-10181024-judo-11181024-judo-12