Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 marca 2019 imieniny: Bogusława, Katarzyny

W mieście prawdopodobnie dogrywka. Jak w gminach?

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 22 października 2018 14:04

Kandydaci na fotel burmistrzaW Radzyniu Podlaskim nadal nieznane są wyniki głosowania na burmistrza w obwodzie z siedzibą w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy na Bulwarach.

Jednak wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli okazję pójść do urn wyborczych jeszcze raz, ponieważ do drugiej tury przejdą: Jerzy Rębek oraz Lucjan Kotwica. Cały czas czekamy na oficjalne wyniki głosowania.

W Borkach również odbędzie się druga tura. Poinformował o tym Marcin Czyżak na swoim profilu na facebooku. Mieszkańcy zdecydują czy obecny wójt Radosław Sałata pozostanie na stanowisku, czy przekażą tę funkcję w ręce dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim.

W Ulanie Majoracie pozostaje obecny wójt, Jarosław Koczkodaj. Zdeklasował swojego rywala, Jana Łaskiego o prawie tysiąc głosów, o czym poinformował nas w wiadomości.

Z nieoficjalnych informacji wiemy również, że w Wohyniu funkcję wójta zajmie obecny sekretarz gminy Tomasz Jurkiewicz. O fotel włodarza gminy walczyli również Marek Kratiuk (PiS) i Stanisław Osipik, jednak to kandydat Prawa i Sprawiedliwości gonił rywala w głosach.

Wygraną o 11 głosów zaliczył Arkadiusz Filipek. To on będzie nowym wójtem w gminie Czemierniki. O fotel włodarza gminy Czemierniki walczył Kazimierz Sobieszek.

W gminie Radzyń Podlaski będzie druga tura. Obecny wójt Wiesław Mazurek będzie walczył o głosy w starciu z Danielem Grochowskim. - Bardzo dziękuję za zaufanie i poparcie mojej kandydatury na Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Wszystkie zdobyte głosy dają mi motywację do pracy na rzecz rozwoju Naszej Gminy. W moim przypadku wybory nadal trwają i proszę Państwa o poparcie w drugiej turze. Już 4 listopada ponownie udamy się do urn wyborczych, wówczas rozstrzygną się losy Gminy na następne pięć lat. Każdy Państwa głos ma znaczenie, dlatego bardzo proszę o wsparcie mojej kandydatury popartej doświadczeniem, wiedzą i profesjonalizmem - napisał Daniel Grochowski.

Wszystko wskazuje na to, że zarówno w Kąkolewnicy oraz Komarówce Podlaskiej kampania wyborcza potrwa jeszcze dwa tygodnie. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Zbigniew Ładny i Anna Mróz poczekają na głos wyborców do 4 listopada. Identyczna sytuacja jest w gminie Komarówka Podlaska. Tutaj w drugiej turze spotkają się Ireneusz Demianiuk i Grzegorz Domański.

Przypominamy, że nie wszystkie komisje przekazały już dokumenty, więc są to informacje nieoficjalne.

 

Komentarze  

 
#41 Droga szarańczo !mała14 2018-10-23 16:54
wzywam Was wszystkich którzy chcą normalności w naszym mieście aby oddali głos na obecnego burmistrza i pożarli takich jak hydramist który jest szkodnikiem i sieje złowrogą propagandę ! Tylko Pan Rębek zapewni miastu spokój i dalszy rozwój !
 
 
#42 do Hydramistdemario 2018-10-23 17:01
ty sam pijesz czy z Kotwicą???? bo pierdzielisz takie głupoty że się tego czytać nie da.
 
 
#43 Tylko nie PISsfinks 2018-10-23 18:04
Polska wschodnia to zaścianek, prawie Ukraina, Polska B... I wiele innych porównań. Proszę sobie odpowiedzieć kto na wschodzie rządzi w powiatach i sejmikach od 20 lat... PIS?
 
 
#44 Bezdech powyborczyJawnyRadzyń 2018-10-23 18:17
PSL liże rany po wyborach. Rada miasta jest klarowna, zaś rada powiatu już nie. Potrzebna jest koalicja. Jak będzie to poczekamy i zobaczy.
 
 
#45 RE: W mieście prawdopodobnie dogrywka. Jak w gminach?Tomo 2018-10-23 18:17
Widzę że wszystkie płatne trolle uaktywniły się w komentarzach.
A co do wyboru przyszłego burmistrz, no cóż... Rębek przez ostatnie cztery lata nic wielkiego nie zdziałał. Radzyń jest w stagnacji, nie było żadnych przełomowych inwestycji które mogły by odwrócić losy radzynia który powoli starzeje się i wymiera tak jak inne miasteczka tej wielkości.
 
 
#46 należy głosować na Rębkamelasa 2018-10-23 18:25
kto myśli inaczej ewidentnie należy do kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym
 
 
#47 Ciekawehans 2018-10-23 18:33
Pan Kotwica ma dużą szansę na wygraną.
Pis pewnego progu nie przebije.
Jeżeli ludzie pójdą na wybory będzie dobrze.
Narazie wyborcy w dużych miastach powiedzieli stop.
Trzeba czasu i większej aktywności.
 
 
#48 Do wschód w sprawie 10 mln dotacjiRadzyniak84 2018-10-23 18:56
"pan burmistrz, po raz kolejny nie spełnił wymogów formalnych. Odwołał się do sądów WSA, NSA i niestety odpowiedzieli negatywnie. Dzisiaj, kiedy na stole leży 10 milionów złotych dla Radzynia i obok wniosek, który po raz kolejny nie spełnia wymogów formalnych. Nie ma w tym grama polityki. Burmistrz z Łukowa, z PiS-u ma wniosek idealny, z Parczewa (PiS) wniosek dobry, z Ryk (PiS) kolega z ław poselskich Jerzego Rębka, wniosek w porządku i wielu innych. Niestety, zarówno w Krasnymstawie jak i w Radzyniu Podlaskim pomóc nie można, bo na ocenie formalnej wniosek zostaje odrzucony po raz kolejny, nie mając aktualnych i wymaganych procedurą pozwoleń. Nie ma pozwolenia na wycinkę drzew, pozwolenia budowlanego, aktualnego pozwolenia na posadzki, pomimo tego, że jest zgoda konserwatorska. Pan burmistrz został wezwany do uzupełnienia wniosku i tego nie zrobił tak, jak wymaga procedura" . Umiesz czytać że zrozumieniem ? Było wezwanie do uzupelninienia wniosku. Mógł nieformalnie pojechać pogadać i załatwić sprawę jednak pisowska duma nie pozwoliła... dalej tkwij w przekonaniu że marszałek NSA i wsa byli w zmowie żeby tylko Radzyń nie dostał środków. Przecież to się kupy nie trzyma ...

Starostwo pod przywództwem Pana Lucjana pozyskało podczas ostatniej kadencji około 52 miliony, Urząd Miasta minus 11 milionów i może coś też jest na plus ale nie mam takiej wiedzy. Taka jest drobna różnica .
 
 
#49 jedno pytaniemała14 2018-10-23 19:15
do tych którzy popierają Pana Kotwicę.Jaki to dobry gospodarz ma być z Pana Kotwicy skoro tuż przy budynku starostwa przesiaduje grupa pijaczków a kilka kroków dalej funkcjonuje melina u lady. To wizytówka starostwa od dawna i nikomu to nie wadzi ! Wstyd i hańba dla starostwa !
 
 
#50 przepowiedniamelasa 2018-10-23 19:20
Baba Wanga już dawno temu przewidywała zwycięstwo Rębka, więc nic tu po głosowaniu, zwycięzca jest już znany
 
 
#51 do mała14radzyniak95 2018-10-23 19:36
Mówisz o melinach przy towarzystwie budynku Starostwa? :)

To miło wiedziec ze przez 4 lata nie zrobiono nic z 2 ruderami w poblizu UM, a za jednym z budynkiem jest taka menelnia ze to głowa mała :)


Ale wiadomo, opłacone trolle atakuja
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.