Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zarząd RaSILu odcina się od swojego prezesa?

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 07 października 2018 07:00

Zawarcie porozumienia między RaSILem a Mariuszem SkoczylasemTydzień temu pisaliśmy o porozumieniu, jakie KW RaSIL podpisało z Mariuszem Skoczylasem.

- Cieszę się, że zawarliśmy to porozumienie, ponieważ na naszej konwencji wyborczej naszym hasłem było „Radzyń łączy”. Teraz to hasło rozszerzamy na „Mariusz Skoczylas łączy”, bo w tym momencie wspólnie chcemy realizować program niezależnie od naszych indywidualnych poglądów w sprawie kraju.  – mówił wtedy Józef Korulczyk.

Jak się okazuje, prezes RaSILu jedno, a Zarząd stowarzyszenia drugie.

Dariusz Magier, Jerzy Woźniak, Paweł Żochowski, Agnieszka Gątarczyk i Andrzej Klimiuk oświadczyli w sobotę (6.10.2018r.), że decyzja prezesa nie odzwierciedla stanowiska większości członków Zarządu Stowarzyszenia, co oznacza, że podjęta została jednoosobowo, samowolnie, stanowiąc nadużycie wobec ustroju RaSIL wyrażonego w Statucie.

 

Poniżej treść oświadczenia Zarządu RaSIL

 

Oświadczenie członków Zarządu Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w sprawie umowy koalicyjnej zawartej przez KW RaSIL

W związku z zawarciem wyborczego porozumienia przez Prezesa Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych z jednym z kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski, oświadczamy, że decyzja ta nie odzwierciedla stanowiska większości członków Zarządu Stowarzyszenia, co oznacza, że podjęta została jednoosobowo, samowolnie, stanowiąc nadużycie wobec ustroju RaSIL wyrażonego w Statucie.

W związku z powyższym informujemy, że wszczęto już procedurę zmierzającą do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji przez najwyższe statutowe władze Stowarzyszenia.

Oświadczamy również, że poczynania Komitetu Wyborczego RaSIL nie są tożsame ze stanowiskiem Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

 

                                                         Podpisali członkowie Zarządu RaSIL:

                                                                    Dariusz Magier – wiceprezes
                                                                    Jerzy Woźniak – sekretarz
                                                                    Paweł Żochowski – skarbnik
                                                                    Agnieszka Gątarczyk – członek
                                                                    Andrzej Klimiuk – członek