Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Poznajcie naszą ocenę aktywności radnych

Michał Maliszewski   
sobota, 06 października 2018 07:00

Sesja Rady MiastaW kadencji 2014-2018 byliśmy na każdej sesji Rady Miasta, nie licząc niektórych nadzwyczajnych obrad.

Przez 4 lata bacznie przyglądaliśmy się pracy radnych i dziś postanowiliśmy podsumować ich aktywność. Weźmiemy na tapet te osoby, które często zadawały pytania, dociekały w ważnych dla miasta i powiatu kwestiach, a także tych, którzy zazwyczaj podnosili tylko rękę w trakcie głosowania. Oto nasza subiektywna ocena radnych miejskich i powiatowych.

Jednymi z aktywniejszych osób w Radzie Miasta są radni opozycyjni: Bożena Lecyk, Marek Zawada oraz Jakub Jakubowski. Zabiegali o interesy mieszkańców także: Piotr Skowron, Krzysztof Stradczuk oraz Krzysztof Wołowik. Są to radni, którzy wnioskują o nowe inwestycje w swoich okręgach, przekazują burmistrzowi potrzeby swoich wyborców oraz zwracają szczególną uwagę na treści głosowanych uchwał. W przeciwieństwie do wymienionych osób, najmniejszą aktywnością wykazywali się: Włodzimierz Sieromski i Izydor Długosz. Rzadko mieliśmy okazję usłyszeć ich głos w dyskusji oraz prawie nie wnosili swoich wniosków.

Rada Powiatu jest wyważona w stosunku aktywności obradujących, jednak chcemy wyróżnić tych najaktywniejszych. Takimi osobami są radni opozycyjni: Szczepan Niebrzegowski oraz Zbigniew Makarski. Częste postulaty do zarządu powiatu kierujowali również: Marek Wołosowicz, Adam Świć, Anna Mróz oraz Mirosław Bartoś. Pozostali radni zabierali głos mniej cyklicznie, lecz nie znajleźliśmy takich osób, które nie wypowiadają się wcale.

Przypominamy, że w tym artykule nie oceniamy pracy radnych, jedynie ich aktywność na sesjach. Niektórzy z nich pracują w komisjach, udzielają się społecznie oraz są zaangażowani w inne sprawy miasta i powiatu.

Sesja Rady Powiatu