Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Poznajcie naszą ocenę aktywności radnych

Michał Maliszewski   
sobota, 06 października 2018 07:00

Sesja Rady MiastaW kadencji 2014-2018 byliśmy na każdej sesji Rady Miasta, nie licząc niektórych nadzwyczajnych obrad.

Przez 4 lata bacznie przyglądaliśmy się pracy radnych i dziś postanowiliśmy podsumować ich aktywność. Weźmiemy na tapet te osoby, które często zadawały pytania, dociekały w ważnych dla miasta i powiatu kwestiach, a także tych, którzy zazwyczaj podnosili tylko rękę w trakcie głosowania. Oto nasza subiektywna ocena radnych miejskich i powiatowych.

Jednymi z aktywniejszych osób w Radzie Miasta są radni opozycyjni: Bożena Lecyk, Marek Zawada oraz Jakub Jakubowski. Zabiegali o interesy mieszkańców także: Piotr Skowron, Krzysztof Stradczuk oraz Krzysztof Wołowik. Są to radni, którzy wnioskują o nowe inwestycje w swoich okręgach, przekazują burmistrzowi potrzeby swoich wyborców oraz zwracają szczególną uwagę na treści głosowanych uchwał. W przeciwieństwie do wymienionych osób, najmniejszą aktywnością wykazywali się: Włodzimierz Sieromski i Izydor Długosz. Rzadko mieliśmy okazję usłyszeć ich głos w dyskusji oraz prawie nie wnosili swoich wniosków.

Rada Powiatu jest wyważona w stosunku aktywności obradujących, jednak chcemy wyróżnić tych najaktywniejszych. Takimi osobami są radni opozycyjni: Szczepan Niebrzegowski oraz Zbigniew Makarski. Częste postulaty do zarządu powiatu kierujowali również: Marek Wołosowicz, Adam Świć, Anna Mróz oraz Mirosław Bartoś. Pozostali radni zabierali głos mniej cyklicznie, lecz nie znajleźliśmy takich osób, które nie wypowiadają się wcale.

Przypominamy, że w tym artykule nie oceniamy pracy radnych, jedynie ich aktywność na sesjach. Niektórzy z nich pracują w komisjach, udzielają się społecznie oraz są zaangażowani w inne sprawy miasta i powiatu.

Sesja Rady Powiatu

 

Komentarze  

 
#1 No radni lenie PiS tłumnie na na dzisiejsze spotkanie z Morawieckim . Dostaniecie pracę z jego sztandarowego programu "PRACA ZA MISKĘ RYŻU"mieciu1980 2018-10-06 07:46
.......Trzeba słuchać ludzi, obiecać im czego oczekują,a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają za..aleć za miskę ryżu... . To słowa wypowiedziane o Polakach, też o mieszkańcach Radzynia przez Morawieckiego. Nie mogę na ciebie oszuście patrzeć.
 
 
#2 Do redakcjiradon 2018-10-06 08:39
Podsumowanie aktywności radnych wysoce tendencyjne.Ta aktywna opozycyjna trójka zawdzięcza swoje wysokie notowania za nieprzerwaną krytykę Burmistrza.
Myślę, ze powitanie przez ,,miecia 1980"
przybywającego do Radzynia Premiera Rządu powinno zainteresować miejscowe organy ścigania.
 
 
#3 A w którym miejscu Mieciu1980 skłamał?mir200 2018-10-06 09:32
Prawda w oczy kole i tyle. A że organy ścigania służà jedynej słusznej prawdzie to inna sprawa- nikt nie może czuć się bezpiecznie
 
 
#4 pro publico bonoklin 2018-10-06 14:01
Powiat radna Anna Szymala nie powinna się w ogóle ubiegać o reelekcje podobnie jak
Miasto Izydor Długosz.
 
 
#5 Do radonrogazzzo 2018-10-06 17:24
A co takiego napisał Mieciu żeby się miały tym zająć organy ścigania? Konkretnie poproszę. Czekam. To raz, a dwa ten pan radny Izydor to TOTALNA pomyłka!!!! Gorszego radnego chyba w tym mieście od 1989 nie było. Co on w ogóle robił poza pobieraniem diet? Chętnie się dowiem. Też czekam.
 
 
#6 RE: Poznajcie naszą ocenę aktywności radnychBogdan Bosko 2018-10-07 21:48
Nie było jeszcze w tym mieście gorszego radnego jak Izydor Długosz ani gorszego burmistrza od Jerzego Rębka.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.